VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 22 Mart 2019 13:00:11

0 Yorum

5 bin litre su bedava

Antalya’da 5 bin litreye kadar (0-5 metreküp arası) su kullanan abone ücret ödemeyecek.

Antalya’da 5 bin litreye kadar (0-5 metreküp arası) su kullanan abone ücret ödemeyecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Menderes Türel, Türkiye'nin en ucuz suyunu kullanan Antalya'da 5 bin litre kullanılan su için abonelerin herhangi bir ücret ödemeyeceğini belirtti.

Başkan Türel, “Bundan sonra 5 bin litre su kullanan vatandaşlarım su parası ödemeyecek. Su parası ceplerinde kalacak. Aile ekonomilerine katkı olacak. Bugüne kadar verdiği her sözü yerine getirmiş bir belediye başkanı olarak, bu hizmetimizi de Antalyalı hemşerilerimize kazandıracağız.” dedi.

HES ve GES ile tasarruf

5 bin litreye kadar suyun Antalya'da yaşayanlara nasıl verileceğini anlatan Türel, “Bildiğiniz gibi Antalya Su ve Atıksu İdaresi'nin (ASAT) toplam elektrik gideri 120 milyon TL civarında olup, saatte 35 MGh elektriğe ihtiyaç duymaktadır. Önümüzdeki dönem yapacağımız 12 MGh HES (Hidro Elektrik Santrali) ve 15 MGh GES (Güneş Enerjisi Santrali) ile birlikte toplamda 27 MGh elektrik üretim tesisi kuracağız. Böylelikle, ASAT'ın elektrik giderlerinin yaklaşık yüzde 75'i yeni kurulacak bu santrallerden karşılanacaktır. Yeni kurulan bu santraller, toplamda 90 milyon TL civarında elektrik üretimi gerçekleştirecektir. İşte HES ve GES'lerden üreteceğimiz elektrik bizlere büyük bir tasarruf imkanı doğururken, bu tasarruf Antalyalı hemşerilerimize 5 metreküp suyu bedava vermemize imkan sağlayacaktır.”  diye konuştu.

Aile ekonomisine katkı

Başkan Türel, Büyükşehir Belediyesine bağlı ASAT Genel Müdürlüğü bünyesinde 5 bin litre su kullanan abone sayısının 444 bin 262 olduğunu belirterek, “Bu rakam Antalya'daki toplam abone sayısının yüzde 35'ine denk geliyor. Söz konusu yüzde 35'lik bölüm, 5 bin litre su kullanımı için neredeyse su parası hiç ödemeyecek konumdadır. Diğer aboneler ise yine kullandığı 5 metreküp su için herhangi bir ücret ödemeyerek, aile ekonomisine büyük katkı sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER