VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 04 Mayıs 2019 23:35:09

0 Yorum

‘7 Güneş 7 Ay’ sona erdi

Antalya’nın Kaş ilçesinde bu yıl 3-4 Mayıs tarihlerinde ilk kez düzenlenen 27’nci 7 Güneş 7 Ay Festivali (Festival Sete Sois Sete Luas), gerçekleştirilen etkinliklerle tamamlandı.

Antalya’nın Kaş ilçesinde bu yıl 3-4 Mayıs tarihlerinde ilk kez düzenlenen 27’nci 7 Güneş 7 Ay Festivali (Festival Sete Sois Sete Luas), gerçekleştirilen etkinliklerle tamamlandı.

Festival kapsamında Kaş Limanı’nda Duvar Resmi Performansı sergilendi. Sanatçılar Demet Orbay ve Olça Tansuk, ‘Likya Güneşi’ adıyla yağlı boya, Devak ve Gölge Artizm ‘Grafiti’ çalışması yaptı.

Kaş’ın önemli turizm noktalarından Uzun Çarşı’da müzik dinletisi sunuldu. Arp sanatçısı Meriç Dönük’ün tarihi Kral Mezarı önünde gerçekleştirdiği program, yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi gördü.

Kaş Antik Tiyatro’da ise önce Düşler Akademisi Orkestrası ‘Social Inclusion Band’ sahne aldı. Ardından İstanbul’dan Kaş’a yerleşen müzisyen şarkıcı Aylin Aslım konser verdi.

Yapılan ikinci gün etkinlikleriyle 7 Güneş 7 Ay Festivali sona erdi. 

Festival Direktörü Marco Abbondanza, bu festival ile sanatçıların Akdeniz havzasında hareketi ve Portekizce konuşulan ülkelerde sanatın bir nevi dolaşımı hedeflendiği ifade ederek, “Biz burada sadece karşılıklı müzik değişimi değil, sanatçıların ve sanatın dolaşımı, Akdeniz bölgesinde ilişkilerin gelişmesi, aynı zamanda ekonomi, dostluk ve barışın gelişmesini amaçlıyoruz. Festivalin Kaş’ta uzun yıllar devam edeceğini ümit ediyorum. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Brezilya, Cape Verde, Hırvatistan, Fransa, İtalya, Fas, Portekiz, Romanya, Slovenya, İspanya ve Tunus’tan 30 kentin desteklediği uluslararası festival, Türkiye’de ilk kez Kaş’ta yapıldı. Antalya Büyükşehir, Kaş Kaymakamlığı ve Kaş Belediyesinin desteğiyle Turizm ve Tanıtma Derneği tarafından düzenlenen festival kapsamında yaratıcı çocuk atölyeleri, folklor gösterisi, karma sergi, duvar resim performansı, müzik dinletisi ve konser etkinlikleri gerçekleştirildi. 

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER