VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 17 Şubat 2020 17:27:45

0 Yorum

Altın Portakal’da sinema okulu sürecek

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin 3-10 Ekim tarihlerinde düzenleneceği açıklandı. Festival kapsamında Antalya Film Forum düzenlenirken, Altın Portakal Sinema Okulu devam edecek.

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin 3-10 Ekim tarihlerinde düzenleneceği açıklandı. Festival kapsamında Antalya Film Forum düzenlenirken, Altın Portakal Sinema Okulu devam edecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, uzun metraj, belgesel ve kısa metraj dallarında yapılacak ulusal yarışmalara bu yıl Türkiye’de ilk gösterim koşulu getirildi. 1 Kasım 2019 tarihinden sonra tamamlanmış ve 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden önce halka açık ticari veya özel gösterimi yapılmamış ve yurt içinde bir festivale katılmamış, Türkiye yapımı filmler Antalya’da yarışabilecek. Ulusal yarışmalarda toplam 860 bin TL tutarında ödül dağıtılacak.

Türkiye’de ilk gösterimi yapılacak yabancı filmlerin katılacağı Altın Portakal Uluslararası Film Yarışması’na filmler davet yolu ile seçilecek.

Antalya Film Forum

Türkiye film endüstrisinin gelişimini desteklemeyi, Türkiye’den projeler için ortak yapım fırsatlarını genişletmeyi, Türkiye ve uluslararası film endüstrisi arasındaki bağı güçlendirmeyi amaçlayan Antalya Film Forum, bu yıl 5-7 Ekim tarihlerinde düzenlenecek.

Altın Portakal Sinema Okulu

2019 yılında başlayan ve Türkiye’deki üniversitelerde radyo, televizyon, sinema, medya, iletişim ve görsel sanatlar eğitimi alan 150 öğrencinin katıldığı Altın Portakal Sinema Okulu’nun kapsamı gelişerek devam edecek.

Festivalde ayrıca dünya sinemasından seçkiler, özel gösterimler, çocuk filmleri, canlı müzik eşliğinde sessiz filmler yer alacak. Antalya’nın ilçelerine filmler götüren Altın Portakal Sinema Tırı gösterimlerini sürdürecek.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER