VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 15 Temmuz 2020 22:00:02

0 Yorum

Anadolu Şehitler Müzesi kapılarını açtı

Anadolu Şehitler Müzesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Antalya’da açıldı.

Anadolu Şehitler Müzesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Antalya’da açıldı.

Kepez ilçesi Dokuma Park’taki Anadolu Şehitler Müzesi’nin açılış törenine Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, AK Parti Antalya İl Başkanı Ethem Taş, Antalya Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Cengiz Nizam, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, şehit ve gazi aileleri katıldı.

Açılışta konuşan Antalya Valisi Ersin Yazıcı, bu vatana canını koşa koşa feda edenlere minnettar olduklarını ifade ederek, “Bu topraklar dünyadaki en kıymetli topraklar. Bulunduğumuz coğrafya bize bazı zorlukları beraberinde getirmiş. Biz sadece bugün değil yüzlerce yıldır, hatta binlerce yıldır, bu vatan uğruna anamızdan, yarimizden, sevdiklerimizden gözümüzü kırpmadan vazgeçebildik. Ve bundan sonra da aynı şekilde polisimizle, askerimizle tüm vatandaşlarımızla vatan uğruna gözümüzü kırpmadan canımızı feda edebileceğiz.” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de "Bu müze Anadolu'nun bin yıllık şehitlik tarihini anlatmakla beraber, odağında Antalyalı şehitlerimizin hatıralarını geleceğe taşıma misyonunu üstlenmiş, bu noktada kendine özgü, ayrı özel bir müze." diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Anadolu Şehitler Müzesi kurdele kesimiyle açıldı. Konuklar şehitlerin anılarını taşıyan müzeyi gezdi. Müzede, Malazgirt'ten İstanbul'un fethine, 1. Dünya Savaşı'ndan Kurtuluş Savaşı'na, Kıbrıs'tan Kore'ye vatan için canını veren şehitlerin özel eşyaları, fotoğrafları ve isimleri sergilendi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER