VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 01 Kasım 2021 16:04:13

0 Yorum

ANSİAD’da ‘Gelecek ve Trendler’ konuşuldu

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) 2021 faaliyet yılı 12. olağan toplantısı, AGT Ağaç Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı ve ANSİAD üyesi Mehmet Semih Söylemez yönetiminde gerçekleştirildi.

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) 2021 faaliyet yılı 12. olağan toplantısı, AGT Ağaç Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı ve ANSİAD üyesi Mehmet Semih Söylemez yönetiminde gerçekleştirildi.

Toplantıya konuk olan Türkiye Fütüristler Derneği Kurucu ve Onursal Başkanı Alphan Manas, ‘Gelecek ve Trendler’  konusunda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin 2023 yılından sonra metan hidratla büyük sıçrama yapacağını söyledi.

Kaya gazı ve kaya petrolünde olduğu gibi hızlı gelişecek teknolojilerle 2023 sonu itibariyle metan hidrattan doğalgaz elde edileceğini belirten Manas, “Bu durum Türkiye’yi uzun dönemde doğalgaz ithalatçısı konumundan uzaklaştırabilecektir. Sadece 1 noktada tespit edilen metan hidrat miktarı 1.1 trilyon metreküp. Bunun yüzde 20’si çıkarılabilir.” dedi.

Manas, gelecekle ilgili önemli gelişmeler olacağına dikkati çekerek, dünya nüfusunun yüzde 10’unun işsiz kalacağını, temel sorunun işsizlik olacağını vurguladı.

Elon Musk’ın son dönemde otomasyon gelişiminin evrensel temel gelir için hükümetleri zorlayacağına ilişkin yaptığı açıklamaya değinen Manas, yapay zeka ve robotların işsizliği dünyada 2040’larda yüzde 20’lere yükselteceğini, 2030’larda 4 gün ve 4’er saat çalışılacağını dile getirdi.

Manas, Avrupa’da 2030 itibariyle büyük şehirlerde yaşayan işgücünün yüzde 27’sinin uzaktan çalışacağını veya büyük şehirlerden göçeceğini işaret ederek, dünyada uzaktan çalışanların tüm ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayacağı özel köyler kurulacağını kaydetti.

Toplantı sonunda, ANSİAD Başkanı Akıncı ve AGT Başkanı Söylemez, Manas’a plaket takdim etti.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER