VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 04 Kasım 2018 11:31:55

0 Yorum

Antalya kahramanı anılacak

Birinci Dünya Savaşı’nda Antalya Deniz Zaferi’nin büyük kahramanı Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker, ölümünün 50’nci yıl dönümünde anılacak.

Birinci Dünya Savaşı'nda Antalya Deniz Zaferi'nin büyük kahramanı Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker, ölümünün 50’nci yıl dönümünde anılacak.

Dünya askeri tarihinde ilk defa bir uçak gemisini batırma başarısı gösteren Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker, 5-8 kasım tarihleri arasında Muratpaşa Belediyesi ile Akdeniz Gençlik Sanat Araştırma ve Eğitim Derneği (AKSAN) işbirliğinde düzenlenen programla anılacak.

Pazartesi günü Aker’in kabri başında Kur’an-ı Kerim okunması ve lokum dağıtılmasıyla başlayacak program, Muratpaşa Camisi'nde mevlit okutulup helva dağıtılmasıyla devam edecek.

Salı günü Muratpaşa Belediyesi Fuaye Alanı’nda ‘1.Dünya Savaşı’nda Antalya sahillerinde kazanılan zaferler ve Antalyalı kahramanlarımız’ konulu Genç Ressamlar Resim Sergisi açılışı, Kültür Salonu’nda ise Kahramanlık Türküleri konseri gerçekleştirilecek.

Çarşamba günü Erdal İnönü Kent Parkı'nda Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Anıtı açılacak, Yüzbaşı Ertuğrul ve silah arkadaşları Halil İbrahim Günaydın ve Durmuş Savaşçı adına parka zeytin ağacı dikilecek.

Perşembe günü Antalya Spor Salonu'nda düzenlenecek masa tenisi turnuvasıyla anma programı sona erecek.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER