VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 18 Temmuz 2020 17:55:00

0 Yorum

‘Antalya Mavi Bayrak’ta Türkiye birincisi’

Antalya Büyükşehir Belediyesi, çevre eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarındaki başarısı nedeniyle ’Mavi Bayrak Türkiye’nin En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri Ödülü’nü aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin B?

Antalya Büyükşehir Belediyesi, çevre eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarındaki başarısı nedeniyle 'Mavi Bayrak Türkiye'nin En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri Ödülü'nü aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Antalya, 206 Mavi Bayrak sayısı ile Türkiye'de birinci sırada.”

Antalya Büyükşehir Belediyesinin layık görüldüğü ‘Mavi Bayrak Türkiye'nin En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri’ ödülünü alan Başkan Böcek, çevrenin korunmasının ancak çevre bilincine sahip bir toplumla mümkün olduğunu söyledi.

Başkan Böcek, “Uluslararası Mavi Bayrak Programı, düzenlenen çevre eğitim çalışmaları ile kıyıların, çevre ve insan sağlığının korunmasını ve sürekliliğini amaç edinmektedir. Bu amaç doğrultusunda hazırladığımız dosyanın Ulusal Jüri tarafından ödülle taçlandırılmasından çok mutlu olduk. Ülkemizde ilk defa Mavi Bayrak ve Çevre Eğitim Birimini kuran belediye olarak çalışmaları daha etkin olarak yürüteceğiz. Türkiye'de 486 Mavi Bayraklı Plaj var. Bunun 206 tanesi Antalya'dadır. 206 Mavi Bayraklı plajımız 5 marinamız var. Türkiye'de Mavi Bayraklı plaj sayısında birinci sıradayız. Kıyılarımızın, çevrenin korunmasına yönelik yaptığımız çalışmaların karşılığını hep beraber almaya devam edeceğiz. Mavi bayrağımıza hep birlikte sahip çıkacağız.” dedi.

Törende, bu yıl ödüle layık görülen diğer 3 belediye ve işletmeleri de kutlayan Başkan Böcek, Antalya'dan Mavi Bayrak alan otel ve işletmelere ödüllerini verdi.

Çeşme’de düzenlenen 2020 Ulusal Mavi Bayrak ödül törenine, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve milletvekilleri de katıldı.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER