VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 22 Haziran 2020 12:32:19

0 Yorum

Antalya Valisi Yazıcı göreve başladı

Son Valiler Kararnamesi ile Balıkesir Valiliğinden Antalya Valiliğine atanan Ersin Yazıcı, valilik binası önünde düzenlenen karşılama töreninin ardından görevine başladı.

Son Valiler Kararnamesi ile Balıkesir Valiliğinden Antalya Valiliğine atanan Ersin Yazıcı, valilik binası önünde düzenlenen karşılama töreninin ardından görevine başladı.

Vali Ersin Yazıcı, Antalya Valiliği Hükümet Konağı bahçesinde törenle karşılandı. Törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları katıldı. Sosyal mesafe ve maske kuralının da uygulandığı karşılama töreninde iki öğrenci Vali Ersin Yazıcı’ya çiçek takdim etti.

Valilik Toplantı Salonu’nda basın mensupları ile bir araya gelen Vali Yazıcı, şahsını bu göreve layık gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür etti.

Vali Yazıcı, “Benim için atanmakla, adanmak eş anlamlı. 7 gün 24 saat Antalya’ya adanmış olarak hizmet etmek, kendime, makamıma, memleketime, beni bu göreve atayan devlet büyüklerime, Antalyalılara borcum.” dedi.

Antalya’nın, nüfuzu, nüfusu ve ekonomisinin kendi sınırlarını aşan şehirlerarasında olduğuna dikkati çeken Vali Yazıcı, plan ve programları 20 milyonu dikkate alarak yapmak gerektiğini dile getirdi.

Bütün kamu kurumları ve yöneticileri olarak ölçüm esaslı çalışmaya özen göstereceklerini ifade eden Vali Yazıcı, bütün iletişim kanallarının sürekli açık olacağını kaydetti.

Vali Yazıcı, göreve başlaması nedeniyle çiçek gönderilmemesini, bunun yerine Antalya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na bağışta bulunulmasını rica etti.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER