VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 16 Eylül 2020 12:10:39

0 Yorum

Antalya’da 65 yaş üstüne düzenleme

Antalya’da yeni tip koronavirüs (kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkış saatleri değiştirildi.

Antalya'da yeni tip koronavirüs (kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkış saatleri değiştirildi.

Antalya Valiliğinden yapılan açıklamada, kovid-19 vakalarının engellenmesine yönelik tedbirlerin görüşülmesi amacıyla İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun toplandığı bildirildi.

İlde bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşları ile bankalarda çalışan personel ve hizmet almak için gelen vatandaşların Sağlık Bakanlığı'nın uygulamaya koyduğu Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden kodlarının sorgulanarak binalara alınacağı belirtilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız, her gün 06.00-24.00 saatleri arasında sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabiliyordu. Bu saatler 10.00-17.00 olarak değiştirildi. Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmakta olan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlar arasındaki işletme sahibi, esnaf, tüccar, sanayici, serbest meslek sahipleri ile çalışanlardan durumlarını, aktif sigortalılıklarını gösteren SGK hizmet belgesi, vergi kaydı, şirket yetki belgesi, oda ve birlik kimliğinden biriyle belgeleyenlerin sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulması kararlaştırıldı. 65 yaş ve üzeri doktorlar, sağlık çalışanları, eczacılar, belediye başkanları, kurum il müdürleri, sosyal hizmet kuruluşları görevlileri, kamu görevlileri ile kamu hizmeti yürütenlerin (kanser hastaları ve organ nakli olanlar hariç) sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmasına karar verildi.”

Kurulun aldığı kararlara uymayanlara idari para cezası ve gerekli yaptırımlar uygulanacağı kaydedildi. 

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER