VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 10 Aralık 2019 14:25:22

0 Yorum

Antalya’da aşırı yağış bekleniyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Antalya’da aşırı yağış uyarısında bulundu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Antalya’da aşırı yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden yapılan açıklamada, Antalya’da bugün (10 Aralık Salı) başlayan sağanak yağışların yarın sabah saatlerinden itibaren Antalya Merkez, Serik, Kemer, Kumluca ve Finike çevrelerinde şiddetleneceği ve perşembe günü öğle saatlerine kadar metrekareye 100-250 kilogram civarında yağış bırakacağı tahmin edildiği bildirildi. Meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar, kıyı kesimlerde hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Akdeniz’de fırtına uyarısı

Öte yandan, Batı Akdeniz’de rüzgarın bu gece saatlerinden itibaren kuvvetini artırarak güney ve güneydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına, yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesinin beklendiği belirtildi.

Doğu Akdeniz’de rüzgarın yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra kuvvetini artırarak, doğu ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına, yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenildiği ve Batı Akdeniz’de perşembe günü öğle saatlerinden sonra, Doğu Akdeniz’de cuma günü ilk saatlerden itibaren etkisini kaybetmesinin tahmin edildiği duyuruldu.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER