VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 10 Kasım 2018 14:23:48

0 Yorum

Antalya’da faytona düzenleme

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’da sıkça tartışılan konular arasında yer alan Kalekapısı’ndaki faytonlarla ilgili açıklama yaptı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya'da sıkça tartışılan konular arasında yer alan Kalekapısı'ndaki faytonlarla ilgili açıklama yaptı.

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi kasım ayı devam toplantısı Menderes Türel başkanlığında yapıldı. Gündemde yer alan maddelerle ilgili konuların dışındaki hususlarda meclis üyelerinin sorularını yanıtlayan Başkan Türel, fayton konusunun yeniden düzenleneceğini, koşullar oluştuğu takdirde akülü faytonların hizmet vereceğini belirtti.

Kamuoyunda sıkça tartışma konusu olan faytonlarla ilgili nihai kararı verdiklerini açıklayan Başkan Türel, şu ifadeleri kullandı:

“Faytonlarımızın turizme hizmet vermesi açısından sosyal bir yaraya sebebiyet vermeyecek şekilde düzenlemeye gidilmesi için bir yıldır çalışıyorum. Biz atlar olmadan bir araç teminine gidelim, bu kardeşlerimizi de mağdur etmeyelim diye uğraştık. Türkiye’de buna benzer akülü fayton üreten bir tek firma var, fiyatı araba fiyatından 2 misli daha yüksek. Uygun bir fiyat olsaydı, belediye olarak verelim çalıştıralım diyecektik ama bu ciddi bir bütçe gerektiriyor. Bunu üretebilir miyiz diye çalışma yaptık ama üretimi konusunda çok iyi bir netice alamadık. Kararımızı verdik, burada çalışan kardeşlerimizi sosyal bir mağduriyet içerisine sokmadan çözeceğiz. O faytoncu kardeşlerimizi de sokakta bırakmayacak şekilde, ileride akülü fayton üretimi konusunda bir merhale alabilirsek, o vakte kadar fayton uygulamasına son vereceğiz.”

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER