VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 26 Ağustos 2020 21:23:23

0 Yorum

Antalya’da İSDEM ihbar hattı kuruldu

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Antalya’da yeni tip koronavirüs (kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında denetim faaliyetlerinin tek elden yürütülmesi için İl-İlçe Salgın Denetim Merkezi (İSDEM) ihbar hattı kurul

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Antalya’da yeni tip koronavirüs (kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında denetim faaliyetlerinin tek elden yürütülmesi için İl-İlçe Salgın Denetim Merkezi (İSDEM) ihbar hattı kuruldu.

Antalya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Vali Yardımcısı Nurettin Ateş ve Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Dr. Cenker Ateş’in koordinasyonlarıyla kurulan İSDEM’in 112 Acil Yardım Çağrı Merkezinde 7/24 hizmet vereceği belirtildi.

İçişleri Bakanlığı’nca oluşturulan yazılım sistemiyle ihbar hattına gelen her türlü çağrının İSDEM üzerinden Mahalle Denetim Ekiplerine ulaştırılacağı kaydedilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Mahalle Denetim Ekipleri, kamu kurum ve kuruluşlarından, yerel yönetim ve kolluk birimleri personellerinden, okul müdürleri ve öğretmenlerden, din görevlilerinden, muhtar ve azalarından, apartman ve site yöneticileri temsilcilerinden olmak üzere, en az beş, en fazla on bir kişiden oluşmaktadır. Koronavirüs tedbirlerine uymayan kamu kurum ve kuruluşlar, özel işletmeler, tedbirlere aykırı toplu eğlence etkinlikleri (düğün, asker uğurlama, piknik) düzenleyenler, koronavirüs tanısıyla evde tedavi ve izolasyon kararına riayet etmeyerek halk sağlığını tehlikeye atan kişiler, 112 Acil Çağrı Merkezi üzerinden ihbar edilebileceklerdir. Gelen ihbarlar İSDEM üzerinden Mahalli Denetim Ekiplerine ulaştırılacaktır. İhbarın gerçekliğine göre ihbar edilen önce, uyarı cezası, ikinci ihbarda idari para cezası, tedbirlere uymama konusu suç teşkil eden eylemlere ilişkin ise, TCK’nın 195. maddesi uyarınca gerekli adli işlemlerle caydırıcı tedbirler uygulanacaktır. İhbar eden kişiye ulaşılıp, yapılan iş ve işlemlerle ilgili bilgi verilecektir.”

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER