VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 17 Kasım 2020 14:05:05

0 Yorum

Antalya’da madde bağımlılığına karşı deniz altında pankart açıldı

Antalya’nın Kaş ilçesinde Kaymakam Şaban Arda Yazıcı ve Cumhuriyet Savcısı Oğuz Yılmaz, madde bağımlılığına karşı düzenlenen farkındalık etkinliğinde denizde 10 metre derinliğe dalış yaparak, ‘en iyi narkotik polisi anne’ ya

Antalya’nın Kaş ilçesinde Kaymakam Şaban Arda Yazıcı ve Cumhuriyet Savcısı Oğuz Yılmaz, madde bağımlılığına karşı düzenlenen farkındalık etkinliğinde denizde 10 metre derinliğe dalış yaparak, ‘en iyi narkotik polisi anne’ yazılı pankartı açtı.

Kaymakam Yazıcı yaptığı açıklamada, ilçedeki Yeni Bir Hayat Derneği, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve gençlerle birlikte önemli bir farkındalık etkinliğine katıldığını söyledi.

Bu kapsamda, Beş Adalar mevkisinde denizde yaklaşık 10 metre derinliğe Yılmaz ile dalış yapan ve üzerinde ‘‘en iyi narkotik polisi anne’ yazılı pankartı açan Yazıcı, gençlere buradan mesaj vermek istediklerini kaydetti.

Devletin yürüttüğü çalışmalarda annelerin kendilerine destek olmasını isteyen Yazıcı, şu ifadeleri kullandı:

“Biz mutlaka bu zehir tacirlerine meydanı boş bırakmayacağız, gençlerimizi esaret altına almalarına asla müsaade etmeyeceğiz. Gerek STK’lar boyutunda gerek kolluk marifetiyle jandarma, emniyet ve devletimizin tüm kurumlarıyla eşgüdüm içerisinde, en iyi narkotik polisinin anne olduğunu vurgulayarak, bu konudaki çalışmalarımızı 7/24 sürdüreceğiz. Gençlerimize sahip çıkacağız, onların geleceğinin emin ellerde olması noktasında faaliyetlerimize devam edeceğiz. Gençlerimiz bize katılsınlar, uyuşturucu ve madde bağımlılığı noktasında zehir tacirlerine, illegal gruplara asla bağımlı olmasınlar. Konuyla ilgili şikayetlerini bizlere bildirsinler.”

Yeni Bir Hayat Derneği Başkanı İlknur Özen ise genç nesli tehdit eden öncü unsurlardan birinin madde bağımlılığı olduğunu belirtti.

Son zamanlarda gençlerin madde bağımlılığı artışındaki temel sebebin çok kolay ulaşılabilir olduğunu vurgulayan Özen, “Başlıca amaç madde bağımlılığına düşmeden evlatlarımızı korumak, tuzağa düşmüş çocuklarımızı bu bataklıktan kurtarmak olmalıdır. Unutulmamalıdır ki, bağımlı olmanın iradeyle bir ilgisi yoktur, kimse bağımlı olmak için madde kullanmaya başlamaz. ‘Bir kere denemekle bir şey olmaz’ diyerek, başlar.” dedi.

Özen, dernek olarak gençleri bilinçlendirme ve farkındalık etkinlikleri düzenlediklerini anlattı.

İlçede yamaç paraşütü ve dalış sporu ile bu etkinliğe başladıklarını dile getiren Özen, çalışmalarında kendilerini destekleyen Kaş Kaymakamlığı, Cumhuriyet Savcılığı ve Bot Komutanlığına teşekkür etti.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER