VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 30 Ocak 2020 19:47:38

0 Yorum

Antalya’da Yunan milletvekiline ‘bayrak’ tepkisi

Avrupa Parlamentosu’nda (AP) Türk bayrağını yırtan Yunan Milletvekili Ioannis Lagos’a bir tepki de Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’dan geldi. Başkan Uysal, tüm belediye tesislerine ay yıldızlı Türk bayrağı asılmas

Avrupa Parlamentosu'nda (AP) Türk bayrağını yırtan Yunan Milletvekili Ioannis Lagos’a bir tepki de Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’dan geldi. Başkan Uysal, tüm belediye tesislerine ay yıldızlı Türk bayrağı asılması talimatı verdi.

Olayla ilgili gelişmeleri Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) için bulunduğu İstanbul’dan takip eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, AP’de ırkçı Yunan Milletvekili Ioannis Lagos’un Türk bayrağını yırtmasının hemen ardından, tüm belediye tesislerine ay yıldızlı Türk bayrağı asılması talimatı verdi. Sonrasında, belediye ana hizmet binasının Muratpaşa Atatürk Kent Meydanı’na ve kentin en işlek caddelerinden Tekelioğlu’na bakan cephelerine dev boyutlarda Türk bayrağı ve Atatürk posteri asıldı.

Atatürk’ün İzmir'in Yunan işgalinden kurtarılması nedeniyle bulunduğu şehirde, üzerine basılıp geçilecek bir halı gibi serili Yunan bayrağını kaldırttığını hatırlatan Başkan Uysal, “Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi, bayrak bir milletin onudur. Bayrak bir ulusun bütününü temsil eder, hiçbir ulusun bayrağı yırtılmamalı, yakılmamalıdır.” dedi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER