VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 21 Şubat 2020 18:15:36

0 Yorum

Antalyaspor’un milli rekoru

Antalyaspor, 14 oyuncusunun milli takımlardan davet almasıyla kulüp tarihinin rekorunu kırdı.

Antalyaspor, 14 oyuncusunun milli takımlardan davet almasıyla kulüp tarihinin rekorunu kırdı.

Antalyaspor'un altyapısından yetişerek Ümit Milli Takım kadrosunda yer bulan Doğukan Sinik (21), toplam 24 kez milli oldu. Ay yıldızlı formayı futsalda terleten Bünyamin Balcı (20), 23 kez ülkemizi temsil etti. Halil İbrahim Sevinç (18), toplam 34 kez milli forma için davet aldı.

Mustafa Erdilman (16) 26 kez ay-yıldızlı formayı terletirken, Mevlüthan Ekelik (16) 4, Serdar Poyraz 2, Adem Metin Türk ise 19 kez milli oldu. Mevlüt Emir Gürlek (15) 3, Lütfi Yurttakal 2 ve Gürkan Yamak bir kez U15 milli takımda yer aldı.

Mustafa Acar (19) futsalda 20, devre arasında Fethiyespor'a kiralık giden Talha Bulut bir kez milli oldu. Süper Lig'de forma giyen en genç oyuncu unvanını elinde bulunduran Fehmi Koç, toplam 16 kez milli takım forması giydi. Antalyaspor'un en genç milli olan oyuncusu ise Taha Osman Özmert (14) oldu. A takımda ise Nazım Sangare, Türkiye Milli Takım’ında yer aldı.

Öte yandan, Ondrej Celustka (Çekya), Fredy Ribeiro (Angola), Fedor Kudriashov (Rusya) ülkesinin milli takımının kadrosunda yer buldu. Bu oyuncularla birlikte Antalyaspor'da toplam 18 futbolcu milli takımlarda yer aldı.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER