VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 27 Eylül 2019 12:12:22

0 Yorum

Antalya’ya yeni aşı nakil aracı

Sağlık Bakanlığı ve Avrupa Birliğince yürütülen Sıhhat Projesi kapsamında, Antalya İl Sağlık Müdürlüğüne 2 adet aşı nakil aracı daha tahsis edildi.

Sağlık Bakanlığı ve Avrupa Birliğince yürütülen Sıhhat Projesi kapsamında, Antalya İl Sağlık Müdürlüğüne 2 adet aşı nakil aracı daha tahsis edildi.

Antalya’da uygulanan aşıların soğuk zincire uygun olarak daha hızlı dağıtılmasını sağlamak amacıyla Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından Sıhhat Projesi kapsamında, Antalya İl Sağlık Müdürlüğüne 2 adet aşı nakil aracı daha tahsis oldu. Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün ziyareti esnasındaki taahhüdüne istinaden gelen yeni aşı araçlarının törenle teslimi yapıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü yerleşkesinde gerçekleştirilen araç teslim töreninde konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, bağışıklama sayesinde insanlık tarihinde büyük salgınlara ve ölümlere yol açan pek çok hastalığın günümüzde ya hiç görülmediğini ya da sınırlı sayıda görüldüğünü ifade etti.

Aşılarda üretimden dağıtım ve kişilere uygulanmasına kadar soğuk zincir kurallarına uyulması ve aşıların belli ısı aralığında korunmasının önemini vurgulayan Dr. Ünal Hülür, “Soğuk hava depoları, aşı nakil araçları ve aşı buzdolaplarının ısıları, soğuk zincirin kırılmaması açısından İl Sağlık Müdürlüğü görevlileri tarafından her aşamada elektronik alarm sistemi ve titizlikle takip edilmektedir. Ülkemizde uygulanan aşılar, DSÖ tarafından onaylanan ‘iyi üretim prosedürleri’ kurallarına uygun olarak üretilerek uluslararası referans laboratuarlarında test edilmektedir. Aşılar ülkemize girdikten sonra kullanıma sunulmadan önce bir kez daha ulusal referans laboratuarlarımızda test edilerek, uygunluğu kontrol edildikten sonra kullanıma sunulmaktadır.” dedi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER