VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 24 Aralık 2019 15:05:23

0 Yorum

Bakan Ersoy antik kenti gezdi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya’nın Kaş ilçesi yakınlarındaki Patara Antik Kenti’nde incelemelerde bulundu. Bakan Ersoy, ziyareti sosyal medya hesabından paylaştı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya’nın Kaş ilçesi yakınlarındaki Patara Antik Kenti'nde incelemelerde bulundu. Bakan Ersoy, ziyareti sosyal medya hesabından paylaştı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Patara Antik Kenti'nde incelemelerde bulundu. Bakan Ersoy'a ziyarette Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Patara Kazıları Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık ile bakanlık yetkilileri eşlik etti. Antik kenti gezen Bakan Ersoy, kazı ve restorasyon çalışmalarına ilişkin Prof. Dr. Işık ve ekibinden bilgi aldı.

Patara ziyaretine ilişkin fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşan Bakan Ersoy, "Arkeolojik ve tarihsel olarak büyük değere sahip olan Patara Antik Kenti'nde incelemelerde bulunduk. Bu tarihi varlığımıza daha çok destek sağlayarak faaliyet alanını genişletmek için ihtiyaçlar konusunda yerinde tespitler yaptık." ifadelerini kullandı.

Kaş’a 42 kilometre uzaklıktaki Patara Antik Kenti, Fethiye ile Kalkan arasında Xanthos Vadisi'nin güneybatı ucunda, Gelemiş Köyü'nde yer alıyor. Tarihte Likya Birliği’nin başkenti olan Patara, Helenistik Dönem'de inşa edilen Meclis Binası ve Tiyatro gibi anıtsal yapıları da bünyesinde barındırıyor. Antalya Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık ve ekibi tarafından uzun yıllardan beri kazıları sürdürülen antik kent, sahilinde Akdeniz kaplumbağaları caretta carettalara da ev sahipliği yapıyor. 

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER