VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 13 Mayıs 2019 14:10:28

0 Yorum

Bakan’a üçtelli çaldı

Sanatçı Emre Dayıoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a üçtelli çaldı.

Sanatçı Emre Dayıoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a üçtelli çaldı.

Antalya’nın Kaş ilçesi Kalkan Turan Erdoğan Yılmaz Fen Lisesi müzik öğretmeni ve üçtelli bağlama sanatçısı Emre Dayıoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u bakanlıkta ziyaret etti. Ziyarette Dayıoğlu, Bakan Selçuk’a üçtelli çaldı.

Bakana davet

Bakanın davetlisi olarak Ankara’ya geldiğini ifade eden Dayıoğlu, çocuklar ve gençlerin halk müziğine ilgisini artırmak için birlikte yapılabilecek işleri, köy köy dolaşarak gerçekleştirdiği müzik kayıtlarını konuştuklarını belirtti.

Dayıoğlu davet ve misafirperverliği için Bakan Selçuk’a teşekkür etti. Ziyaret sonunda Dayıoğlu, müziğe özellikle bağlamaya olan ilgisini bildiği Bakan Selçuk’u Kalkan Turan Erdoğan Yılmaz Fen Lisesi’ne davet etti.

8 yıldır köy köy dolaşıyor

Türkiye’yi köy köy gezerek yerel müzikleri kaydetmek, sanatçılardan halk müziğinin özünü doğru bir şekilde öğrenip bu müziği de tüm dünyaya tanıtmak isteyen Dayıoğlu, geçtiğimiz nisan ayında twitterdan yaptığı çağrıda, “Okuldan artan zamanlarımda, Anadolu’da köy köy gezerek halk müzikleri kaydeden sıradan bir müzik öğretmeniyim. Kayıtlarımı tüm dünya tanısın istiyorum.” ifadeleriyle dikkati çekti.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER