VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 04 Aralık 2019 18:42:04

0 Yorum

Başkan Çalışkan’dan engellilere ziyaret

Kaş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Çalışkan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli vatandaşları ziyaret etti.

Kaş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Çalışkan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli vatandaşları ziyaret etti.

Başkan Ali Çalışkan, Dünya Engelliler Günü’nde de engellileri yalnız bırakmadı. Kaş’ta engelli vatandaşları ve okullarda özel eğitim sınıfı öğrencilerini ziyarette bulundu.

Başkan Çalışkan engellilerin unutulmaması gerektiğini belirterek, sevgi ve saygının bulunduğu yerde engelin olmadığını söyledi.

Engellilerin normal bir hayat sürmeleri için toplumsal duyarlılığın arttırılması gerektiğine inandığını kaydeden Çalışkan, “Birleşmiş Milletler tarafından Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engellilerin hakları, kazanım ve yaşam standartlarının geliştirilmesi açısından önemli bir gündür. Engelli bireyleri sadece bir gün ile hatırlamayıp, 365 gün bu konuyu ele almak ve çözümler üretmenin çaresini aramak gerekiyor. Bir birini seven insanlar için engeller tatlı tebessümden ibarettir. Bizi biz yapan, kolumuz, gözümüz, kulağımız değil kalbimizdir. Zihnimizdeki ve gönlümüzdeki engelleri kaldıralım.” dedi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER