VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 02 Eylül 2021 17:33:11

0 Yorum

Başkan Ulutaş belediye meclisinde gündemi değerlendirdi

Kaş Belediyesinin eylül ayı meclis toplantısı, Başkan Mutlu Ulutaş yönetiminde gerçekleştirildi.

Kaş Belediyesinin eylül ayı meclis toplantısı, Başkan Mutlu Ulutaş yönetiminde gerçekleştirildi.

Ağustos ayında tatile giren Kaş Belediye Meclisi, bir aylık aranın ardından Eylül gündemiyle toplandı.

Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, toplantıda yaptığı konuşmada, ülke ve ilçe gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Milli bayramlar ve önemi

Kaş’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın çeşitli etkinliklerle kutlandığını hatırlatan Başkan Ulutaş, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazileri rahmet ve minnetle andıklarını ifade etti.

Milli bayramların önemini vurgulayan, bunları, farkındalık ile birlik ve beraberliği artırarak, devam ettireceklerini belirten Ulutaş, “Ülkenin savunması ve muasır medeniyet seviyesine ulaşması için hep birlikte çalışacağız. Yerel idare olarak, bu farkındalığı gelecek nesillere aktarmak için üzerimize düşen görevi yapacağız.” dedi.

Sel ve yangın felaketi

Ulutaş, Karadeniz Bölgesinde meydana gelen sel felaketi, Manavgat, Akseki, İbradi, Seydikemer ve Marmaris’teki yangınlar sonucu hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa dileklerini iletti.

Turizmde yoğunluk

Sezon dolayısıyla bölgede turizm yoğunluğu yaşandığını dile getiren Ulutaş, ilçeye gelen misafirin memnuniyetinin önemli olduğunu, belediyenin çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

Su altı müzesi

Ulutaş, Kaş’ta kurulacak su altı müzesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Batı Antalya Kalkınma Ajansı (BAKA), Kaş Kaymakamlığı, Kaş Belediyesi ve Deniz Ticaret Odası işbirliğinde bir proje yapıldı. Belediye olarak, bu projenin ciddi bir destekçisiyiz. İlçede farkındalık yaratmak, tüm güzellikleri dünyaya tanıtmak ve turizm çeşitliliği adına bu projeyi gerçekleştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ulutaş’ın konuşmasının ardından toplantıda, gündem maddeleri görüşüldü.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER