VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 28 Haziran 2019 13:17:30

0 Yorum

Böcek’ten ‘ayakbastı parası’ önerisi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya gibi 14-15 milyon turist ağırlayan bir şehrin belediye gelirlerinin hizmet edebilme noktasında yetersiz kaldığını belirterek, turistlerden ayakbastı parası alınması gerektiğini

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya gibi 14-15 milyon turist ağırlayan bir şehrin belediye gelirlerinin hizmet edebilme noktasında yetersiz kaldığını belirterek, turistlerden ayakbastı parası alınması gerektiğini söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB) kuruluşunun 35’nci yılı dolayısıyla düzenlenen geceye katıldı.

Aspendos Antik Tiyatrosu’nda düzenlenen gecede konuşan Başkan Böcek, 14-15 milyon turist ağırlayan Antalya’nın belediye gelirlerinin son derece düşük kaldığına dikkat çekerek, birçok ülkede uygulandığı gibi Antalya’da da ayakbastı parası uygulanabileceğini ifade etti.

Antalya’nın 700 bin yatağa sahip olduğunu aktaran Başkan Böcek, “Türkiye’ye gelen turistlerin yüzde 68‘i Antalya’ya geliyor. Bu ayakbastı parasının alınması lazım.” dedi. Bununla ilgili Turizm Bakanlığı’nın yasa çıkarması gerektiğine işaret eden Başkan Böcek, kurulması planlanan turizm birliği sayesinde ilçelerle birlikte tüm Antalya’nın turizm için tek çatı altında toplanacağını ve daha güçlü olunacağını kaydetti.

(Kaynak: ABB)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER