VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 18 Ekim 2020 18:29:02

0 Yorum

Burası çöl değil Patara kum tepeleri

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’nın Kaş ilçesi yakınlarında Patara Antik Kenti’ndeki kum tepeleri, tarihi ve doğallığıyla tüm dünyanın ilgisini topluyor.

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’nın Kaş ilçesi yakınlarında Patara Antik Kenti’ndeki kum tepeleri, tarihi ve doğallığıyla tüm dünyanın ilgisini topluyor.

2020 yılının turizm teması ‘Patara’ ilan edilmesiyle bölge dikkatleri üzerine daha çok çekiyor. Dünyanın en eski deniz fenerine sahip antik kentin Patara Plajı’ndaki kum tepeleri, görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Caretta carettaların da ev sahipliğini yapan 18 kilometre uzunluğundaki plajın orta bölümünde yer alan kum tepeleri, adeta bir çölü andırıyor.

İnce kuma sahip tepelerden bakıldığı zaman, plaj ve antik kent ön plana çıkıyor.

Kum tepelerine gelen yerli ve yabancı turistler manzara fotoğrafları çekiyor, eşsiz güzelliğiyle gün batımı görüntüsünün keyfini çıkarıyor.

Likyalıların en eski yerleşim merkezlerinden biri olan antik kentte özellikle yazın yapılan atlı safari turlarında, kum tepeleri aşılarak plajda uzun bir yolculuk gerçekleştiriliyor.

Bazı Yeşilçam filmleri çöl sahnelerinin de kum tepelerinde çekildiği biliniyor.

Kaş’a 46 kilometre uzaklıktaki kum tepelerine, Patara sapağından dönüp, 6 kilometrelik yoldan sonra ulaşılabiliyor.

İzmir’den tatile gelen Kemal Doyuran, Patara kum tepelerinin mükemmel olduğunu vurgulayarak, “Hayatımda böyle bir şey görmedim. Gerçekten çok güzel. Buraya günbatımını izlemeye geldik.  Herkese tavsiye ederim.”dedi.

Muğla’dan karavanla tatile çıkan Sinem Bahçeci de “Bir kez de olsa dünyada görülmesi gereken bir yer.” diye konuştu.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER