VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 11 Temmuz 2020 15:15:12

0 Yorum

Büyükşehir’den sahillere atık kutuları

Antalya Büyükşehir Belediyesi, çevrenin temiz kalması amacıyla sahillere maske ve eldiven için atık konteynerleri yerleştirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, çevrenin temiz kalması amacıyla sahillere maske ve eldiven için atık konteynerleri yerleştirdi.

Konyaaltı ve Lara sahilleri başta olmak üzere Büyükşehir sorumluluğundaki alanlara kağıt, plastik, cam, teneke ve organik atıklar için de geri dönüşüm kutuları konuldu. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı pandemi sürecinde takılması zorunlu hale gelen maske ve eldiven atıklarından kaynaklı çevre kirliliğinin azaltılabilmesi için sorumluluk alanında ihtiyaç duyulan bölgelere atık konteynerleri yerleştirdi.

Maske ve eldiven atık konteynerleri gri renkte, üzerinde şekil ve yazıları olan, ayakla açılabilecek şekilde tasarlandı. Vatandaşların maske ve eldivenleri bu kutulara atması istenirken, bu sayede deniz ve kıyılarda canlı yaşamında oluşabilecek risklerin de önüne geçilebilmesi hedeflendi.

Atık Yönetimi ve İşletme Şube Müdürlüğü, havaların ısınmasıyla sahillerin yoğun kullanımını göz önüne alarak plajlara organik, cam, kağıt, plastik ve metal atıklar için 5'li atık toplama kutuları koydu. Sahil boyunca yürüyüş yolu üzerine kağıt, plastik ve cam atıklar için 3'lü kutular yerleştirdi. 3'lü kutuların yanında karışık atıklar ve izmaritler için de ayrı çöp kutuları yer aldı.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER