VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 08 Şubat 2020 12:02:20

0 Yorum

CHP Kaş kadın kolları kongresi yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kaş Kadın Kolları olağan kongresi yapıldı. Tek adayla gidilen seçimde Hacer Bilgiç başkan seçildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kaş Kadın Kolları olağan kongresi yapıldı. Tek adayla gidilen seçimde Hacer Bilgiç başkan seçildi.

Kaş Kültürevi sinema salonunda gerçekleşen kongreye, CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, Gençlik Kolları İlçe Başkanı Can Ülker ve Belediye Meclis Üyesi Meral Çiyan Şenerdi de katıldı.

Kongrede seçimden önce konuşan önceki dönem Kaş İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Bozca Gümüş, görev yaptığı süre içerisinde gerçekleştirdikleri faaliyetleri özetleyerek, “Bu bir bayrak yarışı. Bayrağı devralarak, yeni seçilecek arkadaşlara bu görevde başarılar diliyorum.” dedi.

“Kaş’tan ışık yakabiliriz”

Seçime tek aday olarak katılan Hacer Bilgiç de 21. yüzyılın Kadın Yüzyılı olacağına dair tam inançla, 100 yıllık bir partinin birikimleriyle yola çıktıklarını belirterek, “Tüm Türkiye’nin kadın sorunlarını Kaş’tan düzeltemeyiz ama bir kıvılcım, bir ışık yakabiliriz diye düşünüyoruz, tasarlıyoruz. Önce yöremizdeki, bölgemizdeki kadınların sorunlarına eğilmeyi, kadınlara mümkün olduğunca birey olduklarını, hakları olduğunu anlatmaya, onların yanında olduğumuza inandırmaya ve güvenlerini kazanmaya çalışacağız. Biz Kadın Kollarında geleceğin kadın siyasetçilerini yetiştirmeliyiz. Kendine güvenen, kadın haklarının farkında, dinamik, özverili ve uz görüşlü kadınlar. İşte hayalimiz, amacımız, yolumuz budur. Kaş’ta CHP’nin kenetlenmiş bir örgüt olması için biz kadınlar her daim birleştirici, yapıcı olacağız ve herkesi kucaklayacağız.” ifadelerini kullandı.

Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ise Ayşe Bozca Gümüş ve yönetim kurulu üyelerine çalışmaları dolayısıyla teşekkür ederek, yeni seçilecek başkan ve üyelere başarı dileğinde bulundu. Deveci, yönetim kurulu üyelerine teşekkür belgesi, Ayşe Bozca Gümüş’e plaket de verdi.

CHP Kaş’ta Bilgiç dönemi

Konuşmaların ardından, kongrede tek aday olarak girdiği seçimde Hacer Bilgiç, 51 oyla kadın kolları başkanı oldu.

Hacer Bilgiç’in başkanlığında yönetim kurulu üyeleri: Zehra Işıldak, Ayben Saraçoğlu Keskin, Zeynep Demirci, Nilüfer Tünay, Meryem Bilgin, Necmiye Basmaz, Hatice Bozca, Selma Bektaşoğlu, Gülsün Sokullu, Hanife Tomruk

CHP Antalya İl Kongresi delegeleri: Hacer Bilgiç, Ayşe Bozca Gümüş, Ayben Keskin, Zeynep Demirci, Nilüfer Tünay, Meryem Bilgin, Filiz Akdeniz, Selma Bektaşoğlu

 

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER