VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 25 Kasım 2020 15:27:12

0 Yorum

CHP Kaş Kadın Kolları’ndan ‘25 Kasım’ açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Kaş İlçe Kadın Kolları Başkanlığınca ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ nedeniyle basın açıklaması yayımladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Kaş İlçe Kadın Kolları Başkanlığınca ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ nedeniyle basın açıklaması yayımladı.

Parti binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Hacer Bilgiç ve partililer katıldı.

‘Kadına Şiddet Politiktir’ başlığıyla yapılan açıklamayı duyuran Başkan Bilgiç, 60 yıl önce Dominik Cumhuriyeti’nde yaşayan ve tarihe ‘kelebekler’ olarak geçen Mirabel kardeşlerin ülkedeki diktatörlüğe karşı direndikleri için tutuklandıklarını ve tecavüz sonucu öldürüldüklerini hatırlattı.

Bilgiç, açıklamada, bütün dünyada kadınların, bu üç kız kardeşten aldığı mücadele bayrağını daha da ileri taşımanın inancı ve dayanışması içinde CEDAW’dan İstanbul Sözleşmesi’ne kadar önemli uluslararası anlaşmaların hayata geçirilmesini sağladığını, şiddete, istismara, yoksulluğa, güvencesizliğe sıkıştırılmış hayatlar yaşadığını belirtti.

Kadınların kıyafetinden kaç çocuk doğuracağına, nafaka hakkından İstanbul Sözleşmesi'ne uzanan ellere gereken cevabın örgütlü mücadeleyle verildiğini aktaran Bilgiç, devamında şunları kaydetti:

“Kadına yönelik şiddet politiktir diye haykırmayı sürdüreceğiz. Siyaset yapmaktan da emeğimizin hakkını savunmaktan da vazgeçmeyeceğiz. Eşit, özgür ve demokratik bir gelecek, biz kadınların ellerinde yükselecek. Yaşamın her köşesini sevgiyle barışla kardeşlikle güvenli bir gelecekle donatacağız. El ele verip, önce eril zihniyeti sonra dünyayı değiştireceğiz. Cesaret biziz. Azim biziz. Emek biziz. Biz kadınlarız. Biz her iki kişiden biriyiz. Bu 25 Kasım hepimize, kardeşliğin, dayanışmanın, eşitliğin, mücadelenin ve kazanımların habercisi olsun.” 

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER