VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 02 Temmuz 2019 20:33:39

0 Yorum

Çizgi Film Festivali sona erdi

Antalya’nın Kaş ilçesinde bu yıl 29-30 Haziran tarihlerinde üçüncüsü düzenlemen Uluslararası The Cartoon Mill Çizgi Film Festivali tamamlandı.

Antalya’nın Kaş ilçesinde bu yıl 29-30 Haziran tarihlerinde üçüncüsü düzenlemen Uluslararası The Cartoon Mill Çizgi Film Festivali tamamlandı.

The Cartoon Mill-Çizgi Film Değirmeni, bundan üç yıl önce Kaş Kaymakamlığı proje ortaklığında Fatih Küçük tarafından kuruldu. O günden bu güne 3 binden fazla öğrenciye ücretsiz çizgi film eğitimi verdi. Türkiye’de çizgi film sanat ve kültürünün gelişmesine katkı sağladı.

Kaş Kaymakamlığı, Kaş Belediyesi, Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği desteğinde gerçekleşen festival kapsamında çizgi film sever, akademisyen ve çizgi film sanatçıları bir araya geldi.

Bu yıl gerçekleşen festivale üniversitelerin animasyon bölümünden akademisyenler, çocuk kitapları yazarı, masal anlatıcıları ve animatörler katıldı. Japonya, Mısır ve İtalya’dan sanatçıların ülkeleri ve dünya çizgi film sanatından sunduğu eğitimler, Akdeniz ve Kocatepe Üniversitesi müzik bölümü akademisyenlerinden Sonat ve Özgün Coşkuner'in Kaş Antik Tiyatro’da gerçekleştirdiği ‘Japon Çizgi Film Müzikleri Konseri’ festivale renk kattı.

The Cartoon Mill'in kurucusu Fatih Küçük, Kaş ve Türkiye’nin dünyaya tanıtılması için önemli bir araç olan festivalin ülkemizin eğitim, bilim ve sanat alanında gelişimini desteklediğini belirtti.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER