VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 11 Haziran 2021 15:33:33

0 Yorum

Dadaş gençler Kaş’ta dalış yaptı

’Kaş’tan Erzurum’a Yörük Gençler Kayakta, Dadaş Gençler Dalışta’ projesinin üçüncü etabı gerçekleşti.

‘Kaş'tan Erzurum'a Yörük Gençler Kayakta, Dadaş Gençler Dalışta’ projesinin üçüncü etabı gerçekleşti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Antalya ve Erzurum Valilikleri, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü Gençlik Merkezleri ve Kaş Kaymakamlığı iş birliğinde hayata geçirilen proje kapsamında Erzurum'dan Kaş’a gelen 21 genç, Limanağzı Koyu'nda dalış yaptı.

Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin hatta dünyanın en önemli iki turizm destinasyonunda gençlere ev sahipliği yaptıklarını söyledi.

Projenin üçüncü etabının Kaş`ta yürütüldüğünü belirten Kaymakam Yazıcı, şu ifadeleri kullandı:

“Erzurum’dan ilçemize gelen 21 gencimiz, burada Türkiye’nin en önemli, Akdeniz ölçeğindeki en iyi noktalarında dalış yapmanın keyfini yaşayacak. Geçtiğimiz aylarda ilimizden ve ilçemizden Erzurum’a 20 gencimizi kayak yapmaya Palandöken pistine göndermiştik. Gençlerimiz burada olduğu gibi, Erzurum’da da sporun dostluk, kardeşlik, birlik, beraberlik ruhunu yaşatıyor. Biz kamu idarecileri açısından gençlerimize bu tarz fırsatları sunmak, her şeyden önce bir ödev ve sorumluluktur, aynı zamanda bir insani görevdir. Bu tarz projeleri ilçemizde yıl içerisinde yaygınlaştıracağız.”

Kaymakam Yazıcı, projeye destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığı, Antalya ve Erzurum Valilikleri, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü Gençlik Merkezleri ile ilçedeki Kaş Sualtı Derneği ve dalış okullarına teşekkür ettiğini kaydetti.

Dalış yapmak için Kaş’a gelen gençlerden Berat Anık ise “Denizin altını ilk defa göreceğiz. Merak ediyoruz. Heyecanlıyız. Gördüklerimizi, arkadaşlarımıza ve ailemize aktarmak için sabırsızlanıyoruz.” diye konuştu.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER