VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 28 Ocak 2020 14:35:30

0 Yorum

Depremzede kedi tedaviye alındı

Depremin ardından Elazığ’a giderek, arama kurtarma ve mobil aşevi hizmetleriyle vatandaşlara destek veren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, burada sahibini kaybeden kediyi sahiplenerek Antalya’ya getirdi. Veteriner hekimlere teslim edilen ke

Depremin ardından Elazığ'a giderek, arama kurtarma ve mobil aşevi hizmetleriyle vatandaşlara destek veren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, burada sahibini kaybeden kediyi sahiplenerek Antalya’ya getirdi. Veteriner hekimlere teslim edilen kedi tedaviye alındı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Elazığ'da bir gazetecinin Mustafapaşa Mahallesi'nde depremde yıkılan apartmanın enkazından bir kedinin yaralı kurtarıldığı yönündeki paylaşımının ardından harekete geçti. Böcek, sosyal medya hesabında, sahibini bulamayan bu küçük kediyi Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak sahipleneceklerini duyurdu. Kısa süre sonra bulunan kedi Büyükşehir Belediyesi ekiplerince sahiplenildi.

Deprem bölgesinde görevli arama kurtarma ekibiyle birlikte Antalya'ya getirilen kedi, veteriner hekimlere teslim edildi. Bakımevinde tedaviye alınan kedinin hayati tehlikesi bulunmadığı, vücudundaki yaraların tedavi edilip, eski sağlığına kavuşturulacağı kaydedildi.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için derin üzüntü duyduklarını belirten Böcek, “Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere tüm siyasi parti genel başkanlarıma, belediye başkanlarımıza, hayırseverlerimize, herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kedinin adını ‘Toros’ koyan Başkan Böcek, “Kedimiz yaralı olarak geldi. Burada veteriner arkadaşlarımıza teslim ettik. Tedavisi başladı. Kedimize sahip çıkacağız, belediyemizin kedisi olacak." diye konuştu.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER