VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 19 Nisan 2019 13:56:34

0 Yorum

‘Ders de çalışırım, yemek de yaparım’

‘Ders de çalışırım, yemek de yaparım’ temalı eğitim bursu ödüllü ikinci yemek tarifi yarışmasında Kaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Ekin Arda Karakul birinci oldu.

‘Ders de çalışırım, yemek de yaparım’ temalı eğitim bursu ödüllü ikinci yemek tarifi yarışmasında Kaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Ekin Arda Karakul birinci oldu.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ)  tarafından düzenlenen yarışmada finalistler, Ana Yemek ve Tatlı/Pasta/Kurabiye olmak üzere iki kategoride yarıştı. Tarif yarışmasına online başvuru yaparak katılan yarışmacıların arasından jürinin değerlendirmesiyle 40 tarif yarı finale kaldı. Yarı finale kalan tarifler arasında sosyal medya üzerinden yapılan halk oylaması sonucu toplamda 16 tarif ile 14 finalist Kıbrıs finalinde yarışmaya hak kazandı.

TC. ve KKTC. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ‘Ders de çalışırım, yemek de yaparım’ temalı eğitim bursu ödüllü ikinci yemek tarifi yarışmasının Tatlı/Pasta/Kurabiye kategorisinde, Kaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek bölümü 12. sınıf öğrencisi Ekin Arda Karakul birinciliği kazandı. Karakul, ‘Böğürtlen sos yatağında vanilya soslu elmalı krep sarma’ tarifiyle yüzde 100 eğitim bursu sahibi oldu.

Yarışmanın Ana Yemek kategorisinde, ‘Fesleğen aromalı tavada pişirilmiş somon fleto, ılık sebzeli ve narenciye soslu tahıl salatası ve limon-safran soslu’ tarifiyle Ayşe Buzak birinciliği elde etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, “Eğitim bursu ödüllü yemek tarifi yarışmasında öğrencimiz Ekin Arda Karakul, yüzde 100 burslu okuma hakkı kazanmıştır. Yarışmadan Kaş’a birincilikle dönen öğrencimizi, Kaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER