VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 26 Nisan 2019 12:18:32

0 Yorum

Devasa tur teknesi denize indirildi

Antalya’nın Kaş ilçesinde devasa tur teknesi denize indirildi.

Antalya'nın Kaş ilçesinde devasa tur teknesi denize indirildi.

Kaş'ta turizm sezonu açıldı. Kaş'ın Bucak Denizi yönünde bulunan tersanede yeni sezona hazırlanan 19 metre uzunluğunda, 5 buçuk metre genişliğindeki tekne denize indirildi. Onlarca işçi teknenin suya indirileceği son ana kadar çalışmalarını sürdürdü. 

Tersaneden bir römorkun üzerine çekilen devasa tur teknesi, traktörle Kaş Limanı'na taşındı. Buradaki çekek yerinden denize indirilen tekneyle Antalya-Bodrum arasında ve Yunan adalarına tur düzenleneceği kaydedildi.

19 metre boyunda

Devasa tur teknesinin sahibi işletmeci Nihat Tokgöz, indirme öncesi tüm hazırlıkları tamamladıklarını ve gerekli güvenlik önlemlerini aldıktan sonra tekneyi sorunsuz olarak denize indirdiklerini belirtti.

Kaş'ta ticari yat faaliyetleri yürüttüğünü ifade eden Tokgöz, "Kaş Limanı'na bağlıyım. Antalya-Bodrum arasında ve Yunan adalarına turlar yapıyoruz. 19 metre boyunda, 5 buçuk metre genişliğinde 4 kabinli lüks teknemiz var. Antalya-Bodrum arası mavi yolculuk yapıyoruz. Günübirlik tur yapan 45-50 tekne var Kaş'ta." dedi.

Rezervasyon arttı

Kaş Belediyesine ait çekek yerinde sağlanan kolaylık için teşekkür eden Tokgöz, "Kaş ve bölgesine son bir kaç yıldan beri yerli ve yabancılardan mavi yolculuğa aşırı talep var. Günübirlik turlara da fazla talep var. Özellikle yolcularımız Türk ağırlıklı. Son günlerde kamuoyundan aldığımız sevindirici haberler var turizmin gelişimiyle alakalı. Birçok firmanın rezervasyonu artırdığını görüyoruz. Geçen seneye göre yüzde 60 civarında olduğunu söylüyorlar. Umuyoruz güzel bir sezon olacak." diye konuştu.

İki sevgilinin kavuşması gibi

Kaş'a yeni yerleşen bir vatandaş ise, "Bugün sahile indiğimde hayatımda ilk defa gördüğüm bir manzarayla karşılaştım. Büyük bir tekne denize indiriliyordu. Bir traktör ve bir iş makinesi birlikte onu indirmeye çalışıyordu. Ortaya çıkan emeğe hayran kaldım. O teknenin denize inmesi, birbirini özleyen iki sevgilinin kavuşması gibiydi. Bu olay çok mutlu etti beni. Kaş'ta olmaktan çok mutluyum." şeklinde konuştu.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER