VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 03 Nisan 2019 23:19:25

0 Yorum

Eğitim-İş Antalya’dan şiddete kınama

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Antalya İl Şube Başkanı Fatin Iltar, Gebze’de öğrencisi tarafından bıçaklanarak yaşamını yitiren okul idarecisine yapılan saldırıyı kınadı.

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Antalya İl Şube Başkanı Fatin Iltar, Gebze'de öğrencisi tarafından bıçaklanarak yaşamını yitiren okul idarecisine yapılan saldırıyı kınadı.

Eğitim-İş Antalya İl Şube Başkanı Fatin Iltar, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde Atatürk Anadolu Lisesi 11'inci sınıf öğrencisi F.C. tarafından bıçaklanarak hayatını kaybeden Müdür Yardımcısı Necmeddin Kuyucu'ya rahmet, ailesi ve yakınları ile tüm eğitim çalışanlarına başsağlığı diledi.

Okullarda çeşitli şekillerde şiddete uğrayan öğretmen haberiyle karşılaştıklarını belirten İltar, “Yoksulluk sınırının altındaki ücretlerle son derece zor çalışma koşulları altında hizmet veren kamu çalışanlarının yaşam güvenliklerini sağlamak devletin en önemli görevleri arasındadır. Ancak ne yazık ki, yıllardır yetkililerce hiç bir önlem alınmadığı gibi, her fırsatta öğretmeni değersizleştiren ve hedef gösteren nitelikte açıklamalar yapılmıştır. Öğretmeni toplum önünde itibarsızlaştıran bu tür açıklamaların da saldırılarda önemli bir rol oynadığını düşünüyoruz.” dedi.

Eğitim-İş olarak Milli Eğitim Bakanlığı'nı göreve davet ettiklerini aktaran İltar, “Okullarımız güvenli alanlar olmalı, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin can güvenliği mutlaka sağlanmalıdır. Unutulmamalıdır ki, öğretmenlerimiz şiddete maruz kaldıkça, itibarsızlaştırıldıkça bu ülkenin yarınlara yürümesi mümkün olmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER