VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 12 Mayıs 2020 20:34:20

0 Yorum

Engelli vatandaşın yol hayali gerçek oldu

Antalya’nın Kaş Belediyesi, evine rahat girip çıkamayan bedensel engelli vatandaşın talebi üzerine 150 metrelik beton yol yaptı.

Antalya'nın Kaş Belediyesi, evine rahat girip çıkamayan bedensel engelli vatandaşın talebi üzerine 150 metrelik beton yol yaptı.

Kaş'ın Çukurbağ Mahallesi'nde yaşayan bedensel engelli Mehmet Kıpık, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş'ı arayarak evine yol yapılması için yardım talebinde bulundu. Başkan Mutlu Ulutaş ve ekibi Mehmet Kıpık'ı evinde ziyaret ederek, yol için incelemelerde bulundu. Başkan Ulutaş'ın talimatı ile Kaş Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, engelli vatandaşın yaşadığı bölgeye gelerek yol çalışması gerçekleştirdi. Ana yola 150 metre uzaklıkta bulunan evine yapılan yol ile Kıpık’ın hayali gerçekleşti.

Kıpık, belediyenin yaptığı yol hizmeti için mutlu olduğunu ifade ederek, "Daha önce bahçeden gelip gidiyordum. Engeli çoktu, her gün tırmıkla taşları ve otları temizliyordum. Şimdi ise yoluma beton döküldü, rahat bir şekilde gidip geleceğim. Belediye başkanımdan Allah razı olsun. İstediğim yola kavuştum." dedi.

Başkan Ulutaş, "İnsan odaklı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışıyla engelli vatandaşlarımızın yanındayız ve onların sorunlarını çözmeye devam ediyoruz." diye konuştu.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER