VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 06 Kasım 2020 14:57:09

0 Yorum

Erzurumlu gençlerin dalış heyecanı

‘Kaş’tan Erzurum’a Yörük Gençler Kayakta Dadaş Gençler Dalışta’ projesi kapsamında, Erzurum’dan Kaş’a gelen gençler ilk dalış deneyimini yaşadı. Gençlerle birlikte dalışa katılan Kaymakam Yazıcı, Antalya’dan Yörüklerin

‘Kaş’tan Erzurum’a Yörük Gençler Kayakta Dadaş Gençler Dalışta’ projesi kapsamında, Erzurum’dan Kaş’a gelen gençler ilk dalış deneyimini yaşadı. Gençlerle birlikte dalışa katılan Kaymakam Yazıcı, Antalya’dan Yörüklerin de Erzurum’a giderek, dadaşlarla sporun dostluk ve kardeşlik ruhunu yaşatacağını kaydetti.  

Proje, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Antalya ve Erzurum Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezleri ve Kaş Kaymakamlığı işbirliğinde düzenlendi.

İlçe Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Erzurum’un kayak tesisi, Kaş’ın dalış noktaları açısından Türkiye’nin ve dünyanın önemli turizm destinasyonlarından ikisi olduğunu söyledi.

Kaymakam Yazıcı, “Biz bakanlığımızın, valiliklerimizin öncülüğünde gençlerimizi bu sporlarla buluşturarak, sporun kardeşlik, dayanışma ve beraberlik ruhunun adımlarını atmak istedik.” dedi.

Projenin ilk etabının Kaş’ta yürütüldüğünü anlatan Yazıcı, şunları kaydetti:

“Gençlerimizle birlikte burada olmaktan çok mutluyuz. Erzurum ilimizden burada 20 gencimizi ağırlıyoruz. Yakın bir zaman sonra 20 Yörük gencimiz de Erzurum’da dadaş gençlerimizle Palandöken pistinde birlikte olacak. Sporun dostluk ve kardeşlik ruhunu yine orada yaşatacaklar. Gençlerimizin Kaş ilçemizin tarihi, kültürü ve turizmiyle tanışmalarını, kardeş olmalarını ve birlikteliklerini pekiştirmelerini diliyorum. Projede emeği geçen yetkililere teşekkür ediyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Antalya Valiliğimize, Erzurum Valiliğimize katkıları için şükranlarımı sunuyorum.”

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezleri tarafından belirlenen ve Kaş’a ilk etapta gelen 20 genç, dalış için heyecanlı olduğunu dile getirdi.

Limanağzı Koyu’nda dalış gerçekleştiren Serdar Yener, suyun altında güzel ve başka bir dünya olduğunu, balıklarla yüzdüğünü, hiç görmediği canlıları gördüğünü aktardı.

Hasanyan Pehlivan da bugüne kadar hiç dalış yapmadığını, burada öğreneceğini, mutlu ve heyecanlı olduğunu belirtti.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER