VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 16 Ocak 2019 22:05:31

0 Yorum

Fırtınadan kapanan sahil yolu ulaşıma açıldı

Antalya’nın Kaş ilçesinde şiddetli yağış ve fırtına sonucunda dev dalgalar nedeniyle kapanan karayolu ulaşıma açılırken, bölgede meydana gelen hasarların ortadan kaldırıldığı bildirildi.

Antalya'nın Kaş ilçesinde şiddetli yağış ve fırtına sonucunda dev dalgalar nedeniyle kapanan karayolu ulaşıma açılırken, bölgede meydana gelen hasarların ortadan kaldırıldığı bildirildi.

Kaş'ta iki gün etkili olan fırtına dolayısıyla oluşan dev dalgalar nedeniyle dün akşam saatlerinde D-400 Kaş-Kalkan sahil yolu kontrollü olarak ulaşıma kapandı. Kaş Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve karayolları ekiplerinin yoğun çalışması sonucu yol bugün akşam saatlerinde ulaşıma açıldı. Gerçekleştirilen çalışmalarla bölgede temizlik çalışması yapıldığı, oluşan hasarların ortadan kaldırıldığı belirtildi.

Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer konuya ilişkin yaptığı açıklamada, yapılan çalışmalarla zarar gören işyerleri, mekanlar, yol ve caddelerin temizlenerek normal haline döndüğünü ifade etti.

Sürekli yağış ve fırtınadan dolayı Kaş'ta  bilhassa Kalkan Limanı'nda teknelerin yükselen dalgalarla hasar gördüğünü belirten Başkan Kocaer, "Bazıları kızaktayken denize indi, bazıları da kenarda bağlıyken zarar gördü. Belediye tarafından işletilen Kalkan Deniz Muarı adıyla bilinen işletme de dalgalardan dolayı epey zarar gördü. Kaş-Kalkan arasındaki yol boyunda da çeşitli aralıklarla şiddetli bozulma, Kaş merkezde bazı yerlerde tahribatlar oluştu. Belediyenin çalışmalarıyla burada zarar gören işyerleri, mekanlar, yol ve caddeler temizlenmek suretiyle normal haline döndü. Çukurbağ Yarımadası'ndaki belediye plajı sahilinde de şiddetli fırtına ve dalga dolayısıyla hasarlar meydana geldi. Belediyemizce sıkı şekilde takip edilmek suretiyle hasarları ortadan kaldırmaya gayret ediyoruz. Can kaybımız yok." dedi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER