VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 12 Ocak 2020 13:16:43

0 Yorum

Gömbe Yaylası’nda bahar havası

Yurtta kış mevsimi etkili olurken, Antalya’da yaylada bahar havası yaşanıyor.

Yurtta kış mevsimi etkili olurken, Antalya’da yaylada bahar havası yaşanıyor.

Kaş’ta vatandaşlar bahardan kalma günlerin tadını çıkarıyor. Geçtiğimiz hafta bölgede kar yağışı nedeniyle kısa bir süre yolları kapanan Gömbe Yaylası’nda adeta bahar havası yaşanıyor. Bazı vatandaşlar yüksek kesimlere yağan kar manzarası için yayla yolunu tutarken, bazıları da piknik için Gömbe Mahallesi’ni tercih etti. Özellikle Kuruova mevkisine akın edenler burada gönüllerince kartopu oynayıp, karda kaymanın keyfini çıkardı. Gömbe Yaylası’ndaki harika kar manzaraları da görüntülere yansıdı.

Piknikçilerden Hayriye Kızılkaya, “Türkiye’nin birçok bölgesi kışa teslim halde ancak burada bahar havası hüküm sürüyor. Kış mevsimindeyiz fakat biz şu an adeta baharı yaşıyoruz. Kendimizi şanslı hissediyoruz. Hava çok güzel. Geçen hafta yağışlı olan hava yerini güneşe bıraktı. Güzel bir ortamda güzel bir gün geçirdik.” diye konuştu.

Antalya’nın en ünlü yaylarından biri Gömbe Yaylası, Kaş’a 70 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Elma, ceviz ve armuduyla ünlü Gömbe’ye yol boyunca kızılçam, sedir ve ardıç ağaçları eşliğindeki doğa manzarasıyla ulaşılıyor. Bir krater gölü Yeşilgöl ve 3 bin metre yükseklikteki Akdağ’ın zirvesinden 60 metre aşağıya düşen Uçarsu Şelalesi’nin görüntüleri buraya gelenlere birbirinden güzel tabiat görüntüleri sunuyor.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER