VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 12 Şubat 2019 10:10:18

0 Yorum

‘Gönüllülük hareketiyle yola çıktım’

Türkiye’de ‘Rockcı İmam’, yurtdışında ‘Rock’n Imam’ adıyla bilinen Ahmet Muhsin Tüzer Kaş belediye başkanlığı için aday olduğunu hatırlatarak, “Gönüllülük hareketiyle bu yola çıktım.” dedi.

Türkiye’de ‘Rockcı İmam’, yurtdışında ‘Rock’n Imam’ adıyla bilinen Ahmet Muhsin Tüzer Kaş belediye başkanlığı için aday olduğunu hatırlatarak, “Gönüllülük hareketiyle bu yola çıktım.” dedi.

Biz merkezci anlayış

Kendini Kaş ve ülke sevdalısı belirten Tüzer, “Hayatımda benmerkezci değil, biz anlayışıyla hareket etmiş gönül eri olmaya çalıştım. Kaş belediye başkanlığı bağımsız adayı olarak karar vermek çok ani oldu. Şu ana kadar sosyal ve ulusal medya paylaşımlarından böyle bir teşebbüse ihtiyaç olduğunu net olarak anlamaya başladım. İnsanlarımızın ümit bağlayabileceği, gelecek adına birlikte hareket edebileceği bir hareket ve oluşum da bu vesileyle açığa çıkmış oldu.” diye konuştu.

Bir gönül eri ve halkın arasından sıradan bir vatandaş olarak, halkla beraber gülmek ve beraber ağlamak gibi bir anlayışla hareket etmek istediğini dile getiren Tüzer, “İnsan gelişirse her şeyin gelişebileceğine inanan bir anlayışla hareket etmek istiyorum. Bu anlamda halkla iç içe, halkımızın sorunlarıyla dertleriyle ilgilenen, garibi, yetimi daima gözeten bir anlayışla yani benmerkezci değil, biz merkezci bir anlayışla başkanlığa aday oldum.” ifadelerini kullandı..

Projeler ve önemli adımlar

Projelerinden de bahseden Rockcı İmam, şunları anlattı:

“En başta yapmak istediğim, her mahalleye irfan evleri irfan mektepleri kurup, insanımızın manevi anlamda gelişimiyle ilgili adımlar atmak. Gençlere yönelik güzel projelerimiz var. Gençlerimizi kültürle sanatla edebiyatla şiirle evrensel değerlerle donatırsak, onların aydın ve evrensel bireyler olarak gelişebileceğine inanıyorum. Bu anlamda bölgemizde uluslararası Likya Üniversitesi kurmak istiyorum. Bu büyük bir hayal ama bunu gerçekleştirebileceğimizi düşünüyorum. Özellikle çok yetenekli gençlerimizle yazılım mühendisliği konusunda çok önemli adımlar atmak istiyorum. Tarımda kendi ekonomik modelimizi, tarımsal yapımızı oluşturmak istiyorum. Bunun için de kolektif şuurla hareket ederek, özellikle bölgemizde kenevir bitkisi başta olmak üzere üretilen pek çok sebze ve meyveyi organik üretip, organik tarıma kademeli olarak geçmeyi planlıyorum. Halk ekmek satış yerlerinde halkımıza organik ekmek projemiz var. İnsan gelişirse, Allah’ın bahşetmiş olduğu içindeki o sonsuz güzelliği ve potansiyeli açığa çıkarabilirse, aslında önümüzde hiçbir gücün duramayacağına ve birlikte çok güzel projelere imza atacağımıza yürekten inanıyorum.”

Halkın katılımı çok önemli

Çıktığı yolun zor bir kulvar olduğunu vurgulayan Tüzer, “Ben esasen gönüllüler hareketi oluşturarak bu işe başlamak istiyorum. Bunun şu anda ilk adımlarını görmeye, yansımalarını yaşamaya başladım. Hakikaten güzel teveccüh var. Gönüllüler hareketiyle bu işin çığ gibi büyüyeceğine inanıyorum. Kaş’a, ülkemize, değerlerimize, mukaddesatımıza mütemadiyen hizmet etmiş bir insanım. Özellikle dinimizi, değerlerimizi yurt dışında da milyonlarca insana sevdirmiş, tanıtmış bir birey olarak başkanlığa aday oldum. Eğer Hakk dilerse, neden olmasın? Elimden gelen gayreti ortaya koyacağım. Halkın katılımı çok önemli. Yani benimle birlikte yürüyebilecek, hedefe doğru yol alabilecek gönüllüler ordusunu inşa edebilirsem, hakikaten bu işi çok rahatlıkla başaracağımı düşünüyorum. Ben maddenin değil, mananın yanında olan bir anlayışla hareket ediyorum. Kaş’ımız için milletimiz için ülkemiz için hayırlı olabileceğine inandığım bu hareketin mimarı olarak, herkesi buradan selamlıyorum.” şeklinde konuştu.

Hukuki süreç

Kaş’ın Pınarbaşı Camisi'nde imamlık yaparken 2013 yılında arkadaşıyla FiRock müzik grubunu kuran Tüzer, Ağustos 2018’de meslekten ihraç edildi. Tüzer hakkında, 'izinsiz ve paralı konser vermek', 'raporlu ya da izinli olmamasına rağmen eşinin memleketi Romanya'dan iki gün geç dönmek' nedeniyle geçen yıl temmuz ayında soruşturma açıldı. Soruşturmanın tamamlanması sonrası Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Kurulunca Tüzer'in meslekten ihracına karar verildi.

Hukuki sürecin devam ettiğini kaydeden Tüzer, geçtiğimiz gün Kaş belediye başkanlığı için bağımsız adaylığını açıkladı. Kararına olumlu tepkiler aldığına dikkati çeken Tüzer, ilçede seçim çalışmalarına başladığını sözlerine ekledi.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER