VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 02 Ekim 2021 12:14:49

0 Yorum

İngiltere Türkiye’yi kırmızı listeden çıkardı, turizmciler umutlandı

İngiltere’nin Türkiye’yi seyahat sonrası zorunlu otel karantinası gerektiren kırmızı listeden çıkarması, Antalya’da turizmcileri umutlandırdı. Kaş ilçesinde bir otel işletmecisi, “İngiltere’den rezervasyonlar almaya başladı

İngiltere’nin Türkiye'yi seyahat sonrası zorunlu otel karantinası gerektiren kırmızı listeden çıkarması, Antalya’da turizmcileri umutlandırdı. Kaş ilçesinde bir otel işletmecisi, “İngiltere’den rezervasyonlar almaya başladık.”

Kalkan Mahallesi’nde otel işleten Adem Dolunay Tomanbay, İngiltere hükümetinin aldığı söz konusu kararla bölgede turizmin canlanmasını ümit ettiklerini söyledi.

“Yüzde 60 doluluk oranını yakaladık”

İngiltere’den bekledikleri haberin gelmesini sevinçle karşıladıklarını belirten Tomanbay, “Rezervasyonlar almaya başladık. Heyecanlıyız. Olumlu veriler geliyor. Yüzde 60 doluluk oranını yakaladık, umarım katlayarak devam ederiz. Hem yerleşik hem de tatilcilerle yoğun bir sezon olacağını umuyoruz. Otelde tüm önlemleri aldık. Hazırız. Misafirlerimizi bekliyoruz.” dedi.

Turizm acente sahibi Sami Altu da Türkiye’nin kırmızı listeden çıkarılmasıyla Kalkan’da esnafların, işletmelerin inanılmaz bir sevinç yaşadığını dile getirdi.

“Bu karar bizim için umut oldu”

Kalkan’da turizmin yüzde 80’inin İngiliz pazarına bağlı olduğuna dikkati çeken Altu, “Bu karar çıkmasaydı 30 yıl sonra ilk kez eylül ayının 15'inde sezonu kapacaktık. Çok iyi bir haber. Bu bizim için çok büyük umut oldu. Şuanda rezervasyonlar çok iyi gidiyor, tam istediğimiz gibi olmasa bile böyle devam ederse 2022 turizm sezonunu iyi geçireceğiz diye ümit ediyorum. İki hafta sonra İngiltere’de 2 haftalık tatil var. Rezervasyonlarla 3 bin kişilik bir misafir geleceğini umut ediyoruz.” dedi.

“Gelecek için çok olumlu bir adım”

Bir seyahat firmasının ürün yöneticisi Mathew Simpson ise ilgili kararın alınmasının uzun sürdüğünü ancak gelecek için çok olumlu bir adım olduğunu anlattı.

15 yıldır Türkiye’de çalışan ve Kalkan’a talebin yüksek seviyede olduğuna işaret eden Simpson, şu ifadeleri kullandı:

“Genelde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) öncesindeki yıllarda Kaş’tan Akyaka, Bozburun yarımadasına kadar uzanan Türkiye programımızda 4-5 bin kişi taşıyorduk ve bunların yüzde 75’i Kalkan’a getiriliyordu. Her yıl buraya gelen insanların yarattığı popülerlik inanılmaz. Restoranlar fantastik, yemeklerin kalitesi inanılmaz, servis harika. İnsanlar burayı seviyor ve her yıl tekrar geliyor, talep yüksek. Önümüzdeki yıl, Kalkan’da harika bir sezon olacak. Buradan herkese tatil için Türkiye’ye gelmelerini öneriyorum. Lütfen gelin, paranızın karşılığını en iyi şekilde alabileceğiniz harika bir lokasyon, harika bir destinasyon. Pişman olmayacaksınız.”

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER