VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 16 Mart 2021 13:01:33

0 Yorum

Işık: Telsiz Telgraf İstasyonu postane olarak da işlev vermiş

Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi ve Patara Kazı Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık, müthiş bir veriye kavuştuklarını ifade ederek, Telsiz Telgraf İstasyonunun postane olarak da işlev verdiğinin

Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi ve Patara Kazı Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık, müthiş bir veriye kavuştuklarını ifade ederek, Telsiz Telgraf İstasyonunun postane olarak da işlev verdiğinin belirlendiğini kaydetti.

Patara Antik Kenti'ndeki kazı çalışmalarını yürüten Işık, Osmanlı İmparatorluğu'nun Kuzey Afrika'daki son toprağı Trablusgarp ile tek bağlantısı olan Patara'daki Anadolu'nun ilk telsiz telgraf istasyonunda restorasyon çalışmalarının devam ettiğini hatırlattı.

Işık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Müthiş bir veriye daha kavuştuk bugün, çok mutluyum. Bu posta damgasının üzerinde ‘Telgraf ve Postahane-i Kelemiş 1323 (1906)’ yazıyor. Kelemiş/Gelemiş Patara’nın eski adıdır. Telsiz Telgraf İstasyonu postane olarak da işlev vermiş.” ifadelerini kullandı. 

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER