VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 12 Mart 2020 16:16:45

0 Yorum

İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıldönümü

Antalya’nın Kaş ilçesinde İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıldönümü ve İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy’u anma programı düzenlendi.

Antalya'nın Kaş ilçesinde İstiklal Marşı'nın kabulünün 99. yıldönümü ve İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy'u anma programı düzenlendi.

Kaş Merkez Ortaokulu’nda gerçekleşen programa Kaymakam Bülent Karacan, Garnizon Komutanı Deniz Binbaşı Serdar Yıldırım, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kenan Dallı, Sahil Güvenlik Komutanı Kıdemli Başçavuş Feridun Mert, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ceylan, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, okul müdürü Yusuf Alagöz günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Konuşmada, Mehmet Akif Ersoy’un “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” sözü vurgulandı. Ersoy'un hayatı sinevizyon gösterimi sunuldu. Öğrenciler İstiklal Marşı ve şiirler okudu.

Okullar arası resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında derece alan öğrencilere protokol tarafından ödül verilmesiyle program sona erdi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER