VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 02 Kasım 2018 00:39:51

0 Yorum

Kalkan Kültürevi’nde estetik formlar

Antalya’nın Kaş ilçesinde Mozaik, Seramik ve Cam sergisi açıldı.

Antalya’nın Kaş ilçesinde Mozaik, Seramik ve Cam sergisi açıldı.

Mozaik sanatçısı Tuğrul Eroğlu ile seramik ve cam sanatçısı Demet Durdu’nun Mozaik, Seramik ve Cam sergisi Kalkan Kültürevi’nde açıldı. Karma serginin açılışına sanatçıların yanı sıra Kalkan Kültürevi yöneticisi Fatoş Bakır Yüksel, ilçede yerleşik yaşayan yabancılar ve sanatseverler katıldı.

Mozaik sanatçısı Tuğrul Eroğlu, seramik ve cam sanatçısı Demet Durdu ile yaptığı açıklamada, insan doğası, duygusal ve düşünsel birikimi diğer materyallerle yoğrulursa, bağ kurulabilecek sanatsal eserlerin ortaya çıkacağını kaydederek, “Kadim sanatlardan mozaik, çamur ve camı günümüz sanatlarının kuluçka dönemi olarak kaydetmenin yanlış olmayacağı kanaatindeyiz. Bu sanatları yaşatmak, en vahşi yorumlardan daha ince ve ayrıntılı çalışmalara kadarki sürecin günümüz sanatına katkılarını incelemek ve mümkünse bunları ulaşabildiğimiz kitlelere taşımak motivasyonumuzun kaynağıdır. Binlerce yıllık estetik birikimleri, sadece kazılarda rastlanılan sanat eserleri olmaktan çıkartıp günümüze taşımanın, çağdaş yorumlarla insan hayatında hak ettiği yeri korumanın önemli bir işlev ve sorumluluk olduğunun bilinciyle çalışmalarımıza devam ediyoruz.“ ifadelerini kullandı.

Tuğrul Eroğlu’nun 15, Demet Durdu’nun 22 olmak üzere toplamda 37 cam ve mozaik eserin yer aldığı karma sergi, 8 Kasım’a kadar ziyaret edilebilecek.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER