VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 19 Nisan 2019 14:27:20

0 Yorum

Kalkan’da turizm haftası kutlandı

Antalya’nın Kaş ilçesi Kalkan Mahallesi’nde 43. turizm haftası etkinliklerle kutlandı.

Antalya’nın Kaş ilçesi Kalkan Mahallesi’nde 43. turizm haftası etkinliklerle kutlandı.

Kalkan’da turizm haftası kutlama etkinliği kortej yürüyüşüyle başladı. Yürüyüşe Kaş Kaymakamı Ulaş Akhan, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hakan Öztürkmen, Turizm Müdürü Mustafa Aydın, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Batı Antalya Başkanı Rıza Perçin, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, turizmciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaş Belediyesi Kalkan Hizmet Birimi binası önünden başlayan kortej yürüyüşü, PTT Caddesi’nde sona erdi.

Turizmde memnuniyet esası

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş yaptığı konuşmada, turizm sektörünün memnuniyet esasına göre çalıştığını ifade ederek, “Kalkan’da hizmet sektörü çok kaliteli. Kalkan özellikle Avrupa’dan, İngiltere’den çok sayıda turist alan bir merkez. Biz de belediyecilik anlamında standardımızı yükselteceğiz. Buradaki esnafımızın, turizmcimizin yaptığı kaliteli turizmi biz de belediyecilik anlamında gerçekleştireceğiz. Hep birlikte daha nitelikli turizmi Kalkan’a kazandıracağız. Belediyecilik hizmetini 7/24 Kaş’ta da Kalkan’da da işler hale getireceğiz. Buradaki şubemiz aktif halde olacak. İnşallah bundan sonra sosyal, kültürel ve festival etkinlikleri Kalkan’da devam edecek.” dedi.

Kalkan’ın turizm destinasyonu olduğunu belirten Başkan Ulutaş, “ Kalkan bizim kalbimiz. Bu değerimizi daha da yukarı taşımak istiyoruz. Buradaki sokakları, kaldırımları ve yolları daha sağlıklı hale getireceğiz. Plajı ve sahil bandını inşallah düzenleyeceğiz. Kalkanımızda yaşayan vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşayabilmesi için çocuklarımız, gençlerimiz, yetişkinlerimiz için gereken ne varsa, sinema, kültür merkezi ya da yürüyüş alanları, pazaryeri gibi hizmetleri önümüzdeki süreçte Kalkanımıza kazandıracağız.” ifadelerini kullandı.

Kaş dünya markası

Kaymakam Ulaş Akhan, Kaş ve Kalkan’ın sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada marka olmuş, turizmde ülke ekonomisine çok ciddi katkı sunan beldeler olduğunu söyledi.

Turizmde çok önemli noktaya geldiklerinin altını çizen Kaymakam Akhan, “Kaş ilçesinde geçen yılki rakamlara göre, yaklaşık 1 milyon insanı ağırladık. Bu sayının artmasını düşündüğümüz kadar kişi başı gelirin de artmasını çok önemsiyoruz. Çünkü biz bugüne kadar doğal güzelliklerimiz ve tarihi değerlerimizle bu noktaya geldik. Hem bu güzelliklerimizi ve değerlerimizi muhafaza edeceğiz hem de ilçemizi turizmde daha iyi bir noktaya taşıyacağız. Bu nedenle burada sizlerin ve işletmecilerin bizlere vereceği destek ve yepyeni bir turizm kalkınma planıyla geleceğe emin adımlarla yürüyeceğimizi düşünüyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yöresel sanatçılar müzik dinletisi sundu. Etkinlik Erkan Güleryüz konseriyle tamamlandı.

Turizm sektör toplantısı

Öte yandan, 43. turizm haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Kalkan Mahallesi’nde turizm sektör toplantısı düzenlendi.

Kaş Belediyesi Kalkan Hizmet Birimi Toplantı Salonunda yapılan toplantıda konuşan Kaymakam Ulaş Akhan, bundan sonra yapılacak çalışmalarla turizmin geliştirilmesi, çeşitlendirilmesi ve sezonun yılın diğer aylarına yayılması konusuna dikkati çekti.

Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, turizmdeki sorunları en asgariye indirmek için gayret edeceklerini söyledi.

Turizm camiasının sorunlarını birlikte görüşmek ve bunlara çare üretme konusunda herkesin sorumlu olduğunu belirten Başkan Ulutaş, Kalkan ve Kaş’ın turizmde lokomotif olarak sürdürülebilirliğini temin etmeye çalışacaklarını kaydetti.

Toplantıda, turizmle ilgili sorunlar ve bunların çözümüne ilişkin fikirler ele alındı.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER