VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 14 Ağustos 2019 12:00:23

0 Yorum

Kaputaş 25 bin tatilciyi ağırladı

Antalya’nın Kaş ilçesi Kurban Bayramı boyunca tatile gelen turistlerle doldu. Bayram süresince Kaş ile Kalkan arasındaki Kaputaş Plajını yaklaşık 25 bin kişi ziyaret etti.

Antalya’nın Kaş ilçesi Kurban Bayramı boyunca tatile gelen turistlerle doldu. Bayram süresince Kaş ile Kalkan arasındaki Kaputaş Plajını yaklaşık 25 bin kişi ziyaret etti.

Kaş’ta oteller ve sahiller bayram dolayısıyla tatile gelenlerle doldu. Edinilen bilgiye göre, turizm işletmecileri Kaş’taki doluluk oranının yüzde yüze ulaştığını belirtti. Tatilciler özellikle otelcilerin yüzünü güldürdü.

Bayram süresince Kaş ile Kalkan arasındaki Kaputaş Plajını yaklaşık 25 bin kişinin ziyaret ettiği, alınan güvenlik tedbirleriyle asayiş ve ulaşımda sıkıntı yaşanmadığı bildirildi.

Yoğunluk sürüyor

Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş yaptığı açıklamada, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kaş’ta canlılık yaşandığını ifade etti.

Kaş ve Kalkan ile Kaputaş ve Patara Plajında yoğunluğun sürdüğünü kaydeden Başkan Mutlu Ulutaş, “Özellikle Kaputaş ve Patara Plajı, ören yerlerimizden Saklıkent ve Gömbe’de yaz döneminde ciddi yoğunluk yaşanıyor. Bu yıl da bayramda doluluk oranı, hem konaklama sayısı hem de yoğunluk olarak yüzde yüz oranında. Bu, bölgemiz ve turizm için önemli. Çünkü esnaflar uzun zaman bu dönemi bekliyor. Böyle doluluğun olması turizmciyi, esnafı ve bölgemizi memnun ediyor. Bizler de buraya gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamanın seçeneklerini sunuyoruz. Özellikle güvenlik, huzur ve hizmet anlamında belediye, kaymakamlık ve güvenlik güçlerimiz hazır ve nazır vaziyette bekliyor. Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya gayret ediyoruz.” dedi.

“Kaş’ta olmak Dominik’te olmak gibi”

Öte yandan, hava sıcaklığının 39, deniz suyu sıcaklığının ise 29 derece ölçüldüğü Kaş’ta vatandaşlar serinlemek için sahillere akın etti. Tatilini geçirmek için Kaş’a gelen ve dünyaca ünlü Kaputaş Plajı’nı tercih eden Ankaralı Başak Yüksel (25), “Tatile yıllardır İzmir’e gidiyordum. Buraya gelmemiştim. İyi ki geldim, gördüm, çok güzel. Kaş’ın insanları inanılmaz sıcak, yardımsever.” diye konuştu.

Tatilcilerden Venezuelalı Jose Manuel Figueira (27) ise, “Burası çok güzel bir yer. Tüm dünyanın bilmesi, görmesi gereken bir yer. Gerçekten deniziyle kumuyla temizliğiyle güvenli ortamıyla fark edilmesi gereken bir yer diye düşünüyorum.  Madrid’de yaşayan arkadaşım tatile nereye gitsem diye sordu. Latin Amerika’ya gitmeyi düşünüyormuş. Mutlaka buraya gel, gör. Burada olmak Dominik’te olmak gibi bir şey, çünkü o kadar güzel dedim.” ifadelerini kullandı.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER