VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 15 Mayıs 2022 22:28:16

0 Yorum

Kaputaş Avrupa’daki en iyi 40 plaj arasında

İngiliz günlük gazetesi The Guardian, Avrupa’nın en iyi 40 plajı listesine Türkiye’den Kaputaş’ı aldı.

İngiliz günlük gazetesi The Guardian, Avrupa’nın en iyi 40 plajı listesine Türkiye’den Kaputaş’ı aldı.

The Guardian’ın seyahat yazarlarının hazırladığı listede, Yunanistan, Almanya, İspanya, İrlanda, Karadağ, Portekiz, Hollanda, Fransa, İtalya, Hırvatistan ve Arnavutluk’tan seçilen plajların yanı sıra, Türkiye’den sadece Kaputaş yer aldı.

Antalya’nın gözde plajlarından biri olan Kaputaş, altın sarısı kumsalı, serin, berrak ve turkuaz renkli deniz suyu ile dikkati çekiyor.

Kaş ilçesi ile Kalkan Mahallesi arasındaki ana yol üzerinde bulunan Kaputaş, derin bir kanyonun denizle buluştuğu yerde yer alıyor. Burada, yer altı suları kumların altından süzülerek, denizle buluşuyor. Bu nedenle deniz suyu oldukça serin oluyor.

Kaputaş, fotoğraf tutkunlarına da gün batımında eşsiz güzellikler sunuyor. Plaja 600 metre uzaklıktaki Mavi Mağara ise bölgenin turistik açıdan önemini artırıyor.

Kaputaş’ta deniz sezonu mayıs ayı itibarıyla açılırken, tatilciler, Kaş Belediyesi Sosyal Tesislerindeki hizmetlerden faydalanabiliyor.

Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, yaptığı açıklamada, The Guardian gazetesi tarafından Avrupa’nın en iyi 40 plajı arasında Türkiye’den, Antalya Kaş’tan Kaputaş’ın seçilmesinin memnuniyet verici bir durum olduğunu söyledi.

Kaş’ın denizi, doğası, su altı ve özellikle sahillerinin güzelliğini hatırlatan Başkan Mutlu Ulutaş, Kaputaş Plajı’nın da kumsalı, turkuaz rengi denizi, suyunun berraklığı, temizliği ve civarındaki Mavi Mağara dolayısıyla bölgede cazibe noktası olduğunu aktardı.

Başkan Ulutaş, “Buraya gelen misafirleri ziyadesiyle ağırlamaya çalışıyoruz. Hem memnuniyeti hem de bu güzellikleri korumaya ve yaşatmaya çalışacağız.” diye konuştu.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER