VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 22 Temmuz 2021 15:47:53

0 Yorum

Kaputaş Plajı tatilcilerin akınına uğradı

Antalya’nın Kaş ilçesindeki dünyaca ünlü Kaputaş Plajı, Kurban Bayramı tatili nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı.

Antalya’nın Kaş ilçesindeki dünyaca ünlü Kaputaş Plajı, Kurban Bayramı tatili nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı.

İlçedeki otel ve villalar, bayram dolayısıyla yüzde 100 doluluk oranına ulaştı.

Tatilciler, sahilleri doldurdu. Kaputaş Plajı’nın bulunduğu Kaş ile Kalkan arasındaki geçiş güzergahında trafik yoğunluğu da yaşandığı gözlendi.

Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kaş ilçesinin doğası, tarihi, denizi, dalışı ve yat turizmiyle herkesin gelmek istediği, cazip, butik yönüyle de çok tercih edilen bir tatil destinasyonu olduğunu söyledi.

Kaş’ta bayram süresince yoğunluk yaşandığını, özellikle konaklamada doluluğun yüzde 100 olduğunu ve günü birlik ziyaretçilerin de bulunduğunu belirten Başkan Mutlu Ulutaş, “Nüfusumuz 61 bin. Nüfusun 5-6 katı yoğunlaştığımız vakitler oluyor. Bu yoğunluğa karşı Kaşlı esnafımız, belediyemiz, güvenlik güçlerimiz, gelen misafirlerin rahatlığı, huzuru ve memnuniyeti için gereken hassasiyeti gösteriyor. Kaş Belediyesi, bu duruma hazırlıklı ve 7/24 çalışmalarını sürdürüyor.” dedi.

Başkan Ulutaş, Kaş’taki halk plajlarının kapasitelerini artırdıklarını işaret ederek, “Patara, Kaputaş, İnceboğaz, Akçagerme’de misafirler, ücretsiz şekilde plajlarımızdan istifade edebiliyor. Bu da yoğunluğu artırıyor.” diye konuştu.

Kaş’ın masmavi, tertemiz, pırıl pırıl denizi ile tabiat harikası Sütleğen ve Gömbe yaylalarına da sahip olduğunu hatırlatan Ulutaş, bayram süresini en iyi şekilde geçirmeyi hedeflediklerini ve ilçeye gelenlerin rahatı ve huzuru için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Adana’dan Kaş’a tatile gelen Aydın Ceviz ise ilçeyi, denizi ve sahilleriyle de beğendiğini ifade etti.

 

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER