VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 23 Nisan 2020 14:30:49

0 Yorum

Kaş, 23 Nisan’ı çocuk şarkılarıyla kutladı

Kaş Belediyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 100’ncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla etkinlikler düzenledi. Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, “Her yıl meydanlarda co

Kaş Belediyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) kuruluşunun 100'ncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla etkinlikler düzenledi. Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, “Her yıl meydanlarda coşkuyla gururla, el ele, kol kola kutladığımız bayramımızı, içinde bulunduğumuz şartlar nedeniyle bu yıl birbirimizden ayrı, evlerimizde ama daha büyük bir gurur ve daha büyük bir sevinçle kutluyoruz.” dedi.

Kaş Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle sokaklara çıkamayan çocuklara 23 Nisan coşkusu yaşatmak için özel program hazırladı. Etkinlikleri evlerinde kalan çocukların ayağına götürdü. Bu çerçevede çocuklara sürpriz olarak hazırlanan gezici 23 Nisan minibüsü mahalle mahalle dolaştı, evlere misafir oldu. Araçtan çocuk şarkıları çalındı. Çocuklara bayrak ve oyuncak dağıtımı yapıldı.

Belediye hoparlöründen de bayrama özel müzik yayınlandı.

23 Nisan coşkusu evlerde

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, TBMM’nin kuruluşunun 100'ncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Mutlu Ulutaş belediyeden yayımladığı mesajında, tüm çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, şu ifadeleri kullandı:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan yeni Türk devleti, bağımsızlık ve egemenliğinin sembolü TBMM’nin açılışı ile taçlandırılmıştır. Bundan 100 yıl önce kurulan TBMM, bu milletin iradesinin üstünde hiçbir gücün olmadığının tüm dünyaya ilan edildiği bir dönüm noktası olmuştur. 23 Nisan bir milletin bağımsızlığının göstergesidir. Bu aziz millet ecdadından aldığı bağımsızlık bayrağını ilelebet taşıyacaktır. Her yıl meydanlarda coşkuyla, gururla, el ele, kol kola kutladığımız bayramımızı, içinde bulunduğumuz şartlar nedeniyle bu yıl birbirimizden ayrı, evlerimizde ama daha büyük bir gurur ve daha büyük bir sevinçle kutluyoruz.”

Başkan Ulutaş, “Evde Kal Kaş, Evde Kal Türkiye” uyarısını hatırlatarak, sözlerini tamamladı.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER