VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 02 Ekim 2021 13:03:06

0 Yorum

Kaş Belediye Meclisi ekim ayı toplantısı yapıldı

Kaş Belediyesinin ekim ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Kaş Belediyesinin ekim ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Ankara’da bakanlıklara gerçekleştirdiği ziyaretlerle ilgili bilgilendirmede bulundu.

Kaş’ta 23 mahallenin köy yerleşik alanı olmasından dolayı imar çalışmalarının Tarım ve Orman Bakanlığında değerlendirildiğini, detaylı bir inceleme yapıldığını kaydeden Başkan Mutlu Ulutaş, “23 mahallenin yerleşik alanı büyük bir alanı kapsıyor. 100 yıllık yapıtlar var buralarda. Diğer 17 mahalleyle ilgili görüşmelerimiz de devam ediyor. Çayköy, Üzümlü, İslamlar’ın imar çalışmalarını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sürdürüyor.” dedi.

Başkan Ulutaş, Kaş’a hükümet konağı ve emniyet binası yapımı için çalışmaların yapıldığını belirterek, “Sona gelindi. Yakın zamanda ihalesi yapılacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında özellikle Gömbe Kaş yolu, Kalkan, Sütleğen, Kasaba, Dirgenler, Karadağ, Finike’ye kadar uzanan yol, ayrıca Sütleğen Kalkan yolu ile ilgili görüşmeler gerçekleştirdik.” diye konuştu.

Toplantıda, gündem maddeleri arasında yer alan “2021 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Batı Akdeniz Kalkınma Ajansına (BAKA) sunulacak ‘Kaş Kırsalında Yöresel Ürünler Turizmle Buluşuyor Projesi’ ile ilgili iş ve işlemler için Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’a yetki verilmesi”, oy birliğiyle kabul edildi.

2022 mali yılı performans programı, bütçesi, bütçe kararnamesi ve gelir tarifelerinin görüşülmesinin kabulüne oy birliğiyle karar verildi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER