VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 28 Haziran 2021 16:13:17

0 Yorum

Kaş Belediyesi ambalaj atık tesisi ihalesi yapacak

Antalya’nın Kaş ilçesinde belediye, Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma Tesisi (TAT) kurulması işi için ihale düzenleyecek.

Antalya’nın Kaş ilçesinde belediye, Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma Tesisi (TAT) kurulması işi için ihale düzenleyecek.

Kaş Belediyesinden yapılan açıklamada, TAT’ın, Ahatlı Mahallesi’nde 2 bin 871 bin 56 metrekarelik alana kurulacağı kaydedildi.

İlçe sınırları içerisinde konut, işyeri, alışveriş merkezi ve diğer yerlerde oluşan ambalaj atıklarının toplanarak, kaynağında ayrıştırılacağı belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Mahallelerde belli noktalara yerleştirilecek ambalaj atıkları kumbaralarda biriktirilecek. Toplama araçlarıyla kumbaralardan alınan atıklar, tesise getirilecek. Gelen araçlar tesis girişinde elektronik kantar sistemiyle tartılacak, işlemden sonra atıklar ayıklama bandıyla cinslerine göre ayrıştırılacak. Ayrıştırılan atıklar, tesisteki kağıt ve pet balyalama makinesi yardımıyla preslenerek, sevkiyata uygun hale gelecek.

Tesis içerisinde 14 kısım belirlenen 14 atık türü için 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi inşa edilecek. Kısımlarda bulunan her bir atık, burada depolanacak. Vatandaşlar, bu merkeze kabul edilebilen atıkları, kendi imkanlarıyla da kolaylıkla tesislere bırakabilecek.

Ayrıca, Sıfır Atık projesi kapsamında ihtiyaç duyulan yerlere, 20 Mobil Atık Getirme Merkezi konulacak.

Kamu binaları için iç mekan 4’lü (kağıt, plastik, cam, metal) sıfır atık setleri yerleştirilecek. Böylece geri dönüşüm ve Sıfır Atık projelerine destek olunacak.”

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER