VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 09 Şubat 2022 20:05:17

0 Yorum

Kaş Belediyesi EMITT 2022’ye katıldı

Kaş Belediyesi, 25. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) katıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, fuarda Kaş standını ziyaret etti.

Kaş Belediyesi, 25. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) katıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, fuarda Kaş standını ziyaret etti.

Pandemi nedeniyle iki yıldır yapılamayan EMITT 2022, 9-12 Şubat’ta İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek.

Fuarda, Kaş Belediyesi ve turizm sektör temsilcilerinin katılımıyla ilçenin sahip olduğu tarihi, doğal, kültürel, yöresel değerleri ve turizm potansiyeli tanıtılacak.

Kaş Belediyesi, katılımcılara ve ziyaretçilere, bölgeyi en iyi şekilde tanıtmak için fuar alanındaki özel tasarımlı stantla 3 nolu salonda yerini aldı.

Katılımcıların ilgiyle karşıladığı stantta, Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’ın yanı sıra, AK Parti İlçe Başkanı Okay Bilgin, meclis üyeleri Hüseyin Sertçelik, İsmail Kavcar, Abdullah Hamarat, Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Aydın Çırak ile otelciler ve turizmciler hazır bulundu.

Bakan Ersoy’dan Kaş standına ziyaret

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, açılışında konuşma yaptığı EMITT’te yer alan Kaş standını ziyaret etti. Burada bir süre gezen Ersoy, sergilenen ürünleri de inceledi. Ziyaret sonunda, Bakan Ersoy’a Kaş’ın yöresel lezzetleri hediye edildi.

Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, yaptığı açıklamada, EMITT’e ilk günden itibaren yoğun katılım gerçekleştiğini, ziyaretçilerin Kaş’a rağbet gösterdiğini söyledi.

Bu durumun 2022’de Kaş’ın turizmde trendini yükseltmesi anlamına geldiğini işaret eden Ulutaş, “İlçemizde, bu yılın turizm sezonu anlamında çok iyi geçeceğini düşünüyorum.” dedi.

Başkan Ulutaş, sezona hazırlanırken çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Kaş’ın kapısı da gönlü de açık. Burada deniz, kum, güneşin dışında paraglading, dalış, yat ve bisiklet turları, doğa ve yayla turizmi gibi birçok alternatif seçeneklerimiz var. Misafirlerimiz gelsin, bunların keyfini çıkarsın.” diye konuştu.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER