VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 02 Nisan 2022 10:43:14

0 Yorum

Kaş Belediyesi nisan ayı meclis toplantısı yapıldı

Kaş Belediyesinin nisan ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’ın yönetimindeki toplantıda, encümen ve ihtisas komisyonu üyeleri seçildi.

Kaş Belediyesinin nisan ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’ın yönetimindeki toplantıda, encümen ve ihtisas komisyonu üyeleri seçildi.

Toplantıda konuşan Başkan Mutlu Ulutaş, göreve başladığı günden bu yana üç yıl geçtiğini hatırlatarak, bu sürede pandemiye rağmen hizmetler gerçekleştirdiklerini, bunu sürdürdüklerini ve kendilerine destek olan herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Ramazan’ın başlaması dolayısıyla mesaj veren Başkan Ulutaş, “Bu mübarek ayın ülkemize, milletimize ve İslam âlemine sağlık, huzur ve bereket getirmesini temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kamu yatırımlarına devam

Geçen hafta Ankara’da bazı bakanlarla görüşmeler gerçekleştirdiğini anlatan Başkan Ulutaş, şunları kaydetti:

“Milli Eğitim Bakanımızla yaptığımız görüşmede, Gömbe’ye sınavlı Anadolu Lisesi’nin kazandırılmasıyla ilgili süreç başlatıldı. Kalkan’daki Meslek Lisesi’nin sosyal ve kültürel amaçlı kullanılmasına ilişkin talebin değerlendirme süreci devam ediyor.

23 mahallemizin köy yerleşik alanı çalışmalarının hazırlıklarını tamamladık, Tarım ve Orman Bakanlığına gönderdik, cevap bekliyoruz. Kasaba Barajı’yla ilgili yeniden yerleşim konusu meclise gelecek. Gömbe-Kaş yolunun ihalesi yapıldı. Kalkan-Seydikemer yolunda da çalışmalar devam ediyor. İlçede yeni hükümet binası yapım çalışmaları başladı. Kamu yatırımlarını ilçemize kazandırmaya devam edeceğiz.”

Encümen ve ihtisas komisyonu seçimi

Başkan Ulutaş’ın ve mecliste temsil edilen siyasi partilerin grup sözcülerinin konuşmasının ardından gündem maddeleri görüşüldü.

Toplantıda, belediye encümeni seçimi yapıldı. Gizli oyla gerçekleştirilen seçim sonucunda encümen üyeleri, Mazen Arıcan ve Muzaffer Gökçül oldu.

Meclis üyeleri arasından ihtisas komisyonu oluşturuldu. Plan ve bütçe komisyonuna Uğur Çıralı, Nihat Uçar, Ali Arıtürk, Hüseyin Balya, Şükrü Koçak, imar komisyonuna Hüseyin Sertçelik, Muammer Çetiner, Cemil Tufan, Mustafa Baskak, İsmail Kavcar seçildi.

Denetim komisyonu raporu, belediye meclisinin bilgisine sunuldu.

Belediye Başkanı’nın 2021 yılı faaliyet raporunun da görüşüldüğü toplantı, diğer gündem maddelerinin oylanmasıyla sona erdi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER