VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 20 Mayıs 2021 17:35:20

0 Yorum

Kaş Belediyesinde mayıs meclis toplantısı yapıldı

Kaş Belediyesinin mayıs ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’ın yönetiminde yapıldı.

Kaş Belediyesinin mayıs ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş'ın yönetiminde yapıldı.

Toplantıda konuşan Başkan Mutlu Ulutaş, ramazan ayında belediye olarak yardımlaşma anlamında ihtiyaçların vatandaşlara ulaştırılması noktasında VEFA grubu işbirliğinde güzel çalışmalar yaptıklarını söyledi.

İsrail’in Filistin’e zulüm yapmasının kabul edilemez olduğunu belirten Başkan Ulutaş, bu durumu lanetlediklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından toplantıda gündem maddeleri görüşüldü.

2020 Mali Yılı Kesin Hesabı görüşüldü ve oylamaya sunuldu, oyçokluğuyla kabul edildi.

Kalkan Tarihi Kent Merkezi Kentsel Sit Alanı ve Koruma Alanı Korumu Amaçlı İmar Planı plan hükümleri değişikliği konusunun, komisyona sevk edilmesi oybirliğiyle kabul edildi.

Onaylı kırsal yerleşik alan sınırları içerisinde yapılaşma şartlarına ilişkin geliştirilmiş olan plan hükümleri konusunun imar komisyonunda görüşülmesi oybirliğiyle kabul edildi.

Gelemiş Köyü Koruma ve Tasarım Projesi için İller Bankasından 3 milyon TL Kredi Kullanılması konusu oylandı, oybirliğiyle kabul edildi.

2021 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme kapsamında Batı Akdeniz Kalkınma Ajansına sunulacak olan “Kaş Kırsalında Yöresel Ürünler Turizmle Buluşuyor Projesi” ile ilgili iş ve işlemler için Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’a yetki verilmesi oylanarak, kabul edildi.

2021 yılında Kaş Belediyesi tarafından işletilecek Akçagerme Plajı fiyat tarifesi konusu oybirliğiyle kabul edildi.

Kaş Belediyesiyle kardeş olan Görümlü Belediyesinin, bölge halkının sosyo kültürel faaliyetlerini geliştirmek amacıyla park ve yeşil alan düzenlenmesi, kent mobilyalarının temini talebi ve söz konusu işlerin yapılabilmesi için gerektiği belirtilen 750 bin TL bütçe ayrılması konusu oyçokluğuyla kabul edildi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER